VIDEO V Poprade sa pre Demitru plakalo aj tlieskalo

Ľuboš Bartečko sa podpisuje do kondolenčnej knihy počas pietnej spomienky za zosnulého hokejistu Pavla Demitru a  obete stredajšej leteckej tragédie v Jaroslavli
Ľuboš Bartečko sa podpisuje do kondolenčnej knihy počas pietnej spomienky za zosnulého hokejistu Pavla Demitru a obete stredajšej leteckej tragédie v Jaroslavli

POPRAD - Namiesto veľkolepej oslavy hokeja pod Tatrami sa dnes na zimnom štadióne v Poprade uskutočnila pietna spomienka za obete leteckej tragédie v Jaroslavli. Už od 11. hodiny sa mohli fanúšikovia podpísať do kondolenčnej knihy a vyjadriť tak úprimnú sústrasť pozostalým obetí stredajšieho (7.9.) leteckého nešťastia, pri ktorom zahynuli hráči i realizačný tím účastníka Kontinentálnej hokejovej ligy.

 

 Spomienky sa okrem stoviek fanúšikov zúčastnili aj celé tímy HC Lev Poprad a HK Poprad. Na veľkoplošnej obrazovke na štadióne sa premietali fotografie zosnulých hráčov i realizačného tímu, starosloviensky otčenáš zaspieval 30-členný zbor Lúčnice.

 

Dnešnej pietnej spomienky sa zúčastnila aj predsedníčka Vlády SR Iveta Radičová a minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Figeľ, spolu s veľvyslancom Ruska Pavlom Maratovičom Kuznecovom.

 

Nad smrťou všetkých hokejistov, medzi ktorými je aj meno slovenského reprezentanta Pavla Demitru, smútia aj hráči oboch popradských tímov. Asi najhoršiu skúsenosť v tejto súvislosti mal kapitán "Levov" Ľuboš Bartečko.

 

"Asi dve hodiny pred tragédiou mi Paľo písal smsku. Po tréningu som si ju prečítal a odpísal na ňu," povedal Bartečko. Pavol Demitra si chcel podľa neho kúpiť jeden skybox pre svoju rodinu na zápas, ktorý bol naplánovaný na 28. novembra.

 

"Je to človek, ktorý zmizol z môjho života zo dňa na deň. Nech odpočíva v pokoji," dodal Bartečko, ktorý mal na zimnom štadióne veľmi emotívny prejav, pri ktorom diváci viackrát tlieskali a vstávali.

 

Obranca HC Lev Poprad Martin Štrbák sa o tragédii dozvedel po tréningu v Spišskej Novej Vsi. "Najskôr som si myslel, že ide o bežné dopravné lietadlo. Bol to šok, keď som si prezrel internet a zistil o čo ide," konštatoval Štrbák, ktorý hral za Jaroslavľ pred desiatimi rokmi a bol jeden z prvých Slovákov hrajúcich v Rusku. "Vtedy sme získali titul. Veľa z tých hráčov bolo v stredu na palube," uzavrel.

 

 

Tu bude player

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR; Video: TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA