Stehlík a Radivojevič góloví v zápase o Pohár Lokomotivu

Hráči tímu MytiščiHráči tímu Mytišči Zdroj: khl.ru

MOSKVA - Hneď v úvodný deň nového ročníka Kontinentálnej hokejovej ligy si otvorila gólový účet aj trojica Slovákov. V súboji Pohára Lokomotivu medzi obhajcom titulu Ufou a finalistom Atlantom Mytišči, ktorý sa mal hrať uplynulú stredu, no po leteckej tragédii pri Jaroslavli ho prerušili a ukončili ešte v prvej tretine, mali lepší vstup do zápasu hostia, ktorí v 18. min vďaka gólu Branka Radivojeviča v presilovej hre viedli už 3:0.

Salavatu sa však podaril veľký obrat. Podieľal sa na ňom aj obranca Richard Stehlík, ktorý v 45. min rovnako v početnej výhode vyrovnával na 3:3. Dva góly jeho spoluhráča Grigorenka definitívne otočili skóre v prospech domácich, ktorý sa tešili z víťazstva 5:3.

Gólom začal sezónu aj ďalší slovenský reprezentačný obranca Dominik Graňák. Ten dostal už po 60 sekundách pri úspešnej presilovej hre do vedenia Dinamo Moskva v Čerepovci. No zo strany hostí to bolo všetko a domáci Severstaľ troma gólmi otočil zápas. Podobne dopadol aj obranca Avangardu Omskej oblasti Radoslav Suchý, keď v 10. min zaznamenal pri signalizovanom vylúčení asistenciu na gól Frolovovi, no v záverečnej tretine domáci Minsk zabral a štyrmi gólmi otočil zápas.

Úspešný vstup do ligy zaznamenali aj zverenci slovenského trénera Júliusa Šuplera v tíme CSKA Moskva. Vojaci viedli už po 109 sekundách, keď Andronovovi nahrával na gól Tomáš Surový. "Vojaci" v bránke s Rastislavom Staňom viedli po 25. minútach už 3:0, no hostia sa nevzdali. O necelé štyri minúty znížili vďaka dvom úspešným presilovkám na rozdiel jedného gólu. V 28. min znižoval na 2:3 Vorobiov, ktorému asistoval Tomáš Starosta. V druhej 30-minútovke však Staňa "zatiahol roletu" a Moskovčania udržali tesný náskok do konca.

Salavat Julajev Ufa - Atlant Mytišči 5:3 (0:3, 2:0, 3:0) - Richard Stehlík (Ufa) a Branko Radivojevič (Mytišči) obaja 1+0
Traktor Čeľabinsk - Metallurg Novokuzneck 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1)
Viťaz Čechov - Torpedo Nižnij Novgorod 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Severstaľ Čerepovec - Dinamo Moskva 3:1 (0:1, 1:0, 2:0) - Dominik Graňák (Dinamo) 1+0
CSKA Moskva - Jugra Chanty-Mansijsk 3:2 (2:0, 1:2, 0:0) - Tomáš Surový (CSKA) a Tomáš Starosta (Jugra) obaja 0+1
Dinamo Minsk - Avangard Omská oblasť 4:1 (0:1, 0:0, 4:1) - Radoslav Suchý (Avangard) 0+1

• Zdroj: TASR, SITA