VIDEO Bayern zdolal Leverkusen, Jendrišek skóroval

Hráči Bayernu ďakujú fanúšikomHráči Bayernu ďakujú fanúšikom Zdroj: SITA

BERLÍN - V 7. kole nemeckej futbalovej sa strelecky presadil slovenský reprezentačný útočník Erik Jendrišek, ktorý však svojim gólom len kozmeticky upravil prehru Freiburgu v zápase proti jeho bývalému zamestnávateľovi Schalke 04 na 2:4.

Borussia Dortmund zvíťazila na ihrisku Mainzu 1:2, keď o víťazstve úradujúceho majster rozhodol v prvej minúte nadstaveného času presnou strelou spoza šestnástky Piszczek. Prekvapenie sezóny Borussia Mönchengladbach zdolala na svojom štadióne Norimberg 1:0.

Líder suťaže Bayern Mníchov vo večernom zápase zvíťazil nad Leverkusenom 3:0, keď o svojom triumfe rozhodol už v prvom polčase, ktorý po góloch Müllera a van Buytena vyhral 2:0.

Bayern Mníchov - Bayer Leverkusen 3:0 (2:0)

Schalke - Freiburg 4:2 (1:1)
Góly: 33. Farfán, 62. Huntelaar, 67. Holtby, 74. Raúl - 3. P. D. Cissé, 83. JENDRIŠEK