Ako na tenis

 Zdroj: sxc.hu

Pokiaľ vás tento šport tak zaujal, odporúčame ho ísť vyskúšať. Dáme vám zopár rád na začiatok.

Zo všetkého najskôr potrebujete tenisové príslušenstvo a športové oblečenie. Na začiatku vám bude stačiť lacnejšia raketa. Pokiaľ sa tomuto  športu chcete venovať pravidelne, odporúčame vám zakúpiť si kvalitnejšiu a drahšiu raketu. Čo sa týka oblečenia tak základom je, tričko s krátkym rukávom, tenisky a šortky prípadne pre ženy krátka tenisová sukňa.  Hlavne aby to oblečenie bolo vcelku voľné, prevzdušnené a nie úzke.  Viac o výbere vhodného oblečenia a rakiet sa dočítate v článku Ako sa obliecť na tenis.

 

Čo sa týka tenisového kurtu, nájdite si najbližší k vášmu bydlisku na stránke športovísk. Vyjde vás to od 3 do 5 € na hodinu. Pokiaľ chcete hrať v hale tak tá vás vyjde od 6 do 15 € na hodinu, v závislosti od dňa a ročného obdobia.

 

Spoluhráča by ste mali mať niekoho kto aspoň trochu vie hrať tenis aby to tiež naučil. Ale pravidlá si môžete naštudovať aj sami. Pokiaľ sa chcete naučiť hrať ako profesionál, odporúčame využiť služby trénera. Ceny sú rôzne.

 

Pred hrou vám odporúčame malú rozcvičku, aby ste si zahriali svaly, ktoré budete potrebovať. Rozcvička by mala zahŕňať poskoky, naťahovanie s raketou, naťahovanie rúk a ďalšie cviky, aby ste sa trocha zahriali.

 

Hrá sa na 6 setov, no keď začínate, sami si určte dĺžku hry. Odporúčame vám na začiatok hodinku hry, ak vám to pôjde, kľudne si hru predĺžte.

 

Pozor na úrazy pri športe, medzi najčastejšie zranenia v tenise patrí tenisový lakeť, tenisové rameno a vyvrtnutý členok. K tenisovému lakťu a ramenu dochádza hlavne vtedy, pokiaľ údery hráte hlavne z paže. Tieto zranenia prejdú po pár týždňoch a najlepším liečením je strečing.

 

Dúfame, že vám tento článok pomohol a odhodláte sa k tenisu. 

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: sxc.hu
  • Zdroj: DR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy