VIDEO Kucka rozhodol proti AS Rím, Neapol zdolal Udinese

Juraj Kucka dáva víťazný gólJuraj Kucka dáva víťazný gól Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti Udinese a Lazia nevyužili v talianskej lige príležitosť dostať sa na prvé miesto tabuľky. Rímsky tím remizoval doma 1:1 s Cataniou, Udine stratilo všetky body v Neapole. Vo vedení tak zostal Juventus, ktorý v utorok zdolal Fiorentinu 2:1.

Udine malo pred zápasom v Neapole na konte jediný inkasovaný gól, brankár Handanovič ale v 9. kole nebol vo forme. Niekoľkými chybami ponúkol súperovi gólové príležitosti, Neapol ale skórovalapo vlastných akciách. Skóre otvoril Lavezzi a na konečných 2:0 uzavrel po vydarenom signále Maggio. Marek Hamšík hral do 74. minúty.

Janovu znovu pomohol k bodom striedajúci Slovák Juraj Kucka, ktorý prišiel na ihrisko po necelej hodine hry za Čiľana Felipe Seymoura. V minulom kole nahral na vyrovnávací gól proti Juventusu, teraz v predposlednej minúte potopil AS Rím. Janov sa vyšvihol na siedmu priečku.

Už len dva body stráca na čelo AC Miláno. Výhru nad Parmu 4:1 zariadil hetrikom Antonio Nocerino. Ďalším gólom k tretiemu víťazstvu v rade pomohol Zlatan Ibrahimovič.

AC Miláno - Parma 4:1 (2:0)
Góly: 30., 32. a 90. Nocerino, 73. Ibrahimovič - 78. Giovinco

Atalanta Bergamo - Inter Miláno 1:1 (1:1)
Góly: 44. Denis - 32. Sneijder

Cesena - Cagliari 1:1 (1:1)
Góly: 45. Candreva (z pok. kopu) - 20. Nene (z pok. kopu)

FC Janov - AS Rím 2:1 (1:0)
Góly: 38. Jankovič, 89. KUCKA - 82. Borini
Juraj Kucka (Janov) nastúpil v 54. min a v 89. min skóroval.