Poradí si domáci Smyczek aj s druhou prekážkou?

Tim Smyczek v semifinálovom halovom vystúpení v americkom San Jose proti Gaelovi Monfilsovi (12.2.)
Tim Smyczek v semifinálovom halovom vystúpení v americkom San Jose proti Gaelovi Monfilsovi (12.2.)

CHARLOTTESVILLE – Najvyššie dotovaný challengerový turnaj mužov, s dotáciou okolo 75 tisíc amerických dolárov, sa v tomto týždni odohráva v Amerike. Už vo svojom druhom vystúpení sa tu predstavia Francúz Vincent Millot (199.) a domáci tenista Tim Smyczek (281.).

Francúzsky tenista v úvode sezóny na tvrdom povrchu zažiaril na challengerovom turnaji v Noumea, kde vo finále zdolal aj kvalitného Gillesa Mullera (7-6, 2-6, 6-4). Odvtedy však toho na tomto povrchu príliš veľa neodohral, viac sa objavoval na pomalej antuke či v hale. Ani tam však nedosahuje žiadne skvelé výsledky. Práve na týchto dvoch odohral väčšinu zápasov svojej kariéry, na klasickom tvrdom povrchu má toho za sebou podstatne menej. V tomto roku má na ňom kladnú bilanciu 10:6, ale ako sme už spomínali ešte v januári dosiahol osem z týchto výhier.

 

V úvodnom kole na americkom betóne porazil tento ľavák domáceho Michaela Shabaza (512.). Ten však svojho súpera poriadne potrápil, keď si v súboji vypracoval až o štyri brejkbalové príležitosti naviac ako Millot. Francúz ale využil až päť zo šiestich príležitostí na brejk a napokon po boji zvíťazil 2-6, 6-4, 6-1 (31.10.).

 

V stredu na druhej strane kurtu bude stáť podstatne kvalitnejší domáci hráč. Smyczek síce v rebríčku ATP nefiguruje vysoko, ale na tvrdom povrchu a hlavne pred domácim publikom s ním vždy treba vážne počítať. Typický Američan sa inde prakticky ani neobjavuje a v tejto sezóne už na domácej pôde porazil takých hráčov ako sú bojovný Japonec Nishikori (32.), Izraelčan Dudi Sela (91.) a mnoho ďalších kvalitných tenistov. V San Jose poriadne potrápil Monfilsa (4-6, 6-7) a set dokázal zobrať aj talentovanému Bulharovi Dimitrovovi (71.) či Nemcovi Kohlschreiberovi (49.). To všetko jasne svedčí o vysokej kvalite a obrovských skúsenostiach tohto hráča.

 

Smyczek v úvodnom vystúpení zdolal ďalšieho mimoriadne talentovaného Američana Kuznetsova (219.) po setoch 6-3, 4-6, 7-5 (31.10.). Ten si v zápase vypracoval len tri brejkbalové príležitosti, kým jeho súper mal na returne až 40 percentnú úspešnosť zisku bodov. A to rodený Ukrajinec má veľmi kvalitný servis, Kuznetsov v zápase zaznamenal až sedem es.  

 

Americký rýchly povrch by podstatne viac mal vyhovovať skúsenejšiemu Smyczekovi, ktorý toho už má celkovo za sebou viac ako jeho súper. Američana bude navyše vpred hnať domáce publikum a to by mu tiež malo dopomôcť k postupu do ďalšieho kola. Tipujeme, že sa mu podarí poraziť francúzskeho tenistu a naplniť tak úlohu favorita. 

 

Aktualizácia: Neúspešný tip. Domáci Smyczek podával za stavu 7-6, 2-6 a 5-3 vo svoj prospech, ale zápas napokon nezvládol. Po strate podania mal nakoniec v tajbrejku posledného setu menej šťastia ako jeho súper a rozlúčil sa s turnajom.

2.11.2011 o 22:00  |  Vincent Millot - Tim Smyczek  |  Tip: 2  |  Kurz: 1,62
Zdroj:
športky, ps
Foto:
SITA

DISKUSIA