VIDEO Galamaza mimo hry, fanúšik mu zlomil lícnu kosť

Fanúšik napadol GalamazaFanúšik napadol Galamaza Zdroj: SITA

BUKUREŠŤ - Rumunského futbalového reprezentanta Georga Galamaza zo Steauy Bukurešť prepustili z nemocnice, v ktorej ho museli hospitalizovať po tvrdom údere od fanúšika v nedeľňajšom ligovom zápase na ihrisku Petrolulu Ploješť. Fanúšika už zatkli.

Galamaza prepustili z Vojenskej nemocnice v Bukurešti v ondelok podvečer po pätnástich hodinách rôznych testov a vyšetrení. Podľa vedenie Steauy bude pauzovať 45 dní. Štvornásobný reprezentant má zlomenú lícnu kosť a problémy so slucbhom.

V pondelok večer zatkli fanúšika Dragosa Petruta Enacheho a hrozí mu 29-dňové väzenie za vbehnutie na ihrisko a úder do hlavy hráča. Incident v zápase prvého polčasu vyvolal hromadnú bitku a prerušenie zápasu. Galamazovi spoluhráči okamžite výtržníka chytili a začali ho biť, spod ich rúk ho vyslobodili až pracovníci bezpečnostnej agentúry. Dvaja hráči dostali za násilie červené karty, duel sa napokon nedohral.

Z Ploješti odchádzal zranený aj náhradný brankár Ciprian Tatarusanu, ktorý utrpel vážne popáleniny po zasiahnutí svetlicou hodenou z hľadiska. Priaznivci Petrolulu vtrhli na ihrisko po verdikte rozhodcu Roberta Dumitra, ktorý nariadil pre hostí spornú penaltu. Steaua v tom čas viedla 1:0. Zápas definitívne ukončili niekoľko minút po incidente.

Steaua viedla už 2:0, keď penaltu premenil Mihai Costea. Hlavný rozhodca nemal inú možnosť ako odpísať predčasný koniec, pretože Tatarusanu, ktorý nahradil vylúčeného Stancu, ležal v bolestiach na ihrisku po zásahu svetlicou do chrbta. Majiteľ bukureštského klubu zvalil vinu za neprístojnosti na rozhodcu, ktorý podľa jeho slov stratil kontrolu nad stretnutím. Rumunská futbalová federácia zrejme prisúdi Steaue víťazstvo 3:0.

• Zdroj: SITA, youtube