Ploeisti odohrá po výtržnostiach 6 zápasov bez fanúšikov

Hráči Ploiesti budú hrať 6 zápas bez fanúšikovHráči Ploiesti budú hrať 6 zápas bez fanúšikov Zdroj: internet

BUKUREŠŤ - Futbalisti rumunského klubu Petrolul Ploiesti musia za trest kvôli správaniu svojich fanúšikov v zápase proti Steaue Bukurešť odohrať najbližších šesť domácich duelov bez divákov. Nedeľný zápas, ktorý začal s polhodinovým oneskorením a tesne pred polčasom bol po sérii incidentov predčasne ukončený, prehral ligový nováčik na základe rozhodnutia rumunského zväzu kontumačne 0:3.

Vyčíňanie fanúšikov si najviac odniesol obranca bukureštského klubu George Galamaz, ktorého napadol fanúšik, ktorý prenikol na ihrisko a zlomil mu lícnu kosť. Svojho spoluhráča pomstili Novak Martinovič a brankár Razvan Stanca a za to, že útočníka násilne zneškodnili, boli vylúčení.
Vzápätí náhradného gólmana Cipriana Tatarusana krátko pred polčasom trafila svetlica a rozhodca zápas za stavu 2:0 ukončil.

Petrolu okrem zatvoreného štadióne zaplatí pokutu 60 000 lei (približne 14 000 eur). Klub sľúbil, že vinníkov potrestá doživotným zákazom vstupu na futbal.

Srbský obranca Martinovič, ktorý útočníka poslal na zem kopom v štýle karate, a gólman Stanca ďalšiemu postihu za vylúčenie unikli. Zväz uznal, že zasiahli, aby zabránili väčším problémom.

"Ten fanúšik bol zdrogovaný a mohol spôsobiť vážnejšie problémy," uviedol predseda disciplinárnej komisie Florin Gatejan.

• Zdroj: ČTK, youtube