VIDEO Gáboríkovi to sype, dvoma gólmi pokoril Ottawu

Marián Gáborík a Derek StepanMarián Gáborík a Derek Stepan Zdroj: SITA

NEW YORK - Už druhý dvojgólový zápas v šnúre má v NHL za sebou slovenský útočník Marián Gáborík. V noci na štvrtok sa jeho New Yorku Rangers podarilo uchmatnúť všetky body v Ottawe, keď ku dvom gólom slovenského krídelníka pridal jeden jeho kolega z útoku Derek Stepan a "jazdci" vyhrali 3:2.

Senators nevedeli nájsť účinnú protizbraň na hru útočnej formácie Stepana, Gáborík si zaknihoval okrem dvoch kanadských bodov tri plusky a päť striel. Vyznamenal sa aj brankár Henrik Lundqvist, ktorý kryl 29 z 31 pokusov domácich a Rangers vyhrali piaty zápas v rade.

Gáborík sa po 8. a 9. góle sezóny prepracoval na delené 3. miesto v klasifikácii kanonierov, pričom na vedúceho Phila Kessela stráca dva presné zásahy. V tabuľke produktivity ligy je už členom najlepšej dvadsiatky, keď mu patrí za 15 (9+6) získaných bodov 17. priečka.

Marián Gáborík v ostatných dueloch viditeľne ožil, akoby konečne našiel ten správny spôsob spolupráce s ďalšími členmi útoku Derekom Stepanom a Arťomom Anisimovom. "Myslím si, že teraz sa nám celkom darí. Arty a Step hrajú sebavedome, po ich vynikajúcich akciách sme dali už niekoľko gólov. Verím, že v tom budeme pokračovať," povedal slovenský hokejista.

Tréner John Tortorella v úvode sezóny plánoval spojiť Gáborikov strelecký inštinkt s obrovskými skúsenosťami Brada Richardsa, no ich súhra akosi nefungovala. "Je to len o skúšaní zloženia jednotlivých formácií, ako spolupracujú. Niekedy to na papieri vyzerá vynikajúco, no na ľade v zápasoch to až také ideálne nie je. Potom je potrebné pristúpiť k zmenám," uviedol Tortorella.

Zvyšku slovenskej enklávy v akcii sa nedarilo. Philadelphia Andreja Meszároša prehrala na Floride s Tampou Bay 1:2 po predĺžení, slovenský bek si pripísal na konto za viac než 20 minút iba mínusku. V tomto súboji vyšiel bodovo naprázdno český veterán vo farbách "letcov" Jaromír Jágr, ktorý predtým zaznamenal aspoň bod v siedmich dueloch v rade. Domáci si triumf po predĺžení vydreli, keďže tréner Guy Boucher zvolil veľmi defenzívnu taktiku, čo príliš "nevoňalo" skúsenému obrancovi Philadelphie Chrisovi Prongerovi: "Toto nebol hokej. Vy by ste zaplatili za sledovanie takého hokeja? Ja určite nie."

Anaheim pokračuje v nevýrazných výkonoch a ich obeťou je aj Ľubomír Višňovský. Ducks prehrali doma s Nashville 2:4, obranca strávil na ľade vyše 25 minút a štatistiky si "obohatil" iba dvoma mínuskami. Naviac, v druhej tretine po jeho hákovaní v čistej šanci Martina Erata mal Čech možnosť postaviť sa k trestnému strieľaniu a jeho úspešná realizácia znamenala napokon víťazný gól pre Predators.

Ottawa - New York Rangers 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Góly: 29. M. Michálek (Spezza, E. Karlsson), 50. N. Foligno (Da Costa, B. Butler) - 30. GÁBORÍK (Stepan), 32. Stepan (Anisimov), 49. GÁBORÍK (Stepan, Anisimov)

Tampa Bay - Philadelphia 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 38. M.-A. Bergeron (Stamkos, Lecavalier), 63. B. Connolly (D. Moore, Kubina) - 30. Hartnell (Voráček, Timonen)

Anaheim - Nashville 2:4 (1:2, 1:1. 0:1)
Góly: 20. Smith-Pelly (Fowler, McMillan), 35. Beauchemin (Perry, Ryan) - 2. C. Smith (Hornqvist), 5. Colin Wilson (C. Smith, Hornqvist), 44. Erat (z trest. strieľania), 42. C. Smith (Colin Wilson, Hornqvist)

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com