Weiss predostrel zoznam hráčov, zálusk na Trenčanov

Weiss a Kašpar v lete vítali doteraz ´neviditeľného" Brazílčana Vitora.
Weiss a Kašpar v lete vítali doteraz ´neviditeľného" Brazílčana Vitora.

BRATISLAVA - Funkcionári úradujúceho slovenského futbalového majstra ŠK Slovan Bratislava sa stretli s predstaviteľmi AS Trenčín, aby spolu hovorili o možnom zimnom presune niektorých perspektívnych mladých hráčov z Trenčína na Pasienky.

Potvrdil to viceprezident "belasých" Petr Kašpar. Podľa jeho slov na rokovaní Trenčín zastupoval holandský majiteľ AS, ktorého sprevádzal generálny manažér Róbert Rybníček.

 

"Trenčania dostali od nás konkrétnu ponuku, povedali sme im o ktorých hráčov máme záujem. V zimnej prestávke potrebujeme mužstvo posilniť o minimálne štyroch hotových hráčov. Vzhľadom na to, že jesenná časť Corgoň ligy sa ešte neskončila a transfery hráčov sú veľmi citlivou vecou, v tejto fáze rokovaní nechcem byť ešte konkrétny, aby sa nikto neurazil, respektíve, aby som niekoho z našich súčasných hráčov nedemotivoval. Lebo my cez zimu nechceme hráčov iba získať, ale s niektorými, ktorí nesplnili naše očakávania, sa určite rozlúčime," vysvetlil Petr Kašpar dôvod predbežných rokovaní s Trenčanmi.

 

"Tréner Weiss už dávnejšie avizoval, že cez zimnú prestávku prebehnú v kádri A-tímu veľké zmeny. Už nám povedal svoju predstavu, predostrel nám zoznam hráčov, ktorých by do mužstva chcel získať - a my sa to pokúsime naplniť. Či sa nám to podarí, v tejto chvíli neviem povedať, lebo o niektoré nami vyhliadnuté posily môže mať interes aj niekto iný, povedzme špičkové kluby zo zahraničia. Napríklad Trenčania tiež chodia na rôzne testy a skúšky do zahraničia, možno sa už s niekým predbežne dohodli, my to v tejto chvíli presne nevieme. Ale jedno vieme určite - ak chceme byť na hráčskom trhu v zime úspešní, musíme prísť s lepšou a lukratívnejšou ponukou," netajil Petr Kašpar zákulisie predbežných rokovaní. 

 

"Keďže počas jesene sme bojovali na troch frontoch, potrebovali sme široký káder hráčov, aby tréneri záťaž z troch dlhodobých súťaží mohli rovnomerne rozdeliť na viac hráčov. Zranenia, choroby, tresty, ale aj pokles športovej formy však tento náš zámer značne nebúrali a väčšinu zápasovej záťaže museli aj tak v konečnom dôsledku odtiahnuť kľúčoví hráči tímu. Preto sa s tými, čo sa v Slovane doteraz iba viezli, chceme cez zimu rozlúčiť a na ich miesto angažovať iných. Tak isto viacero hráčov bolo v tejto časti sezóny u nás na hosťovaní do konca kalendárneho roka. Aj tí pravdepodobne počas zimnej prestávky od nás odídu. Veď na jar bude v Corgoň lige už iba 15 majstrovských zápasov, už nepotrebujeme taký široký káder a navyše tréner Weiss vyslovil želanie, že momentálny hráčsky káder chce výrazne prebudovať. Preto hľadáme nových adeptov pre naše mužstvo už takto netradične a v predstihu. A situáciu nemapujeme iba doma, ale aj v zahraničí. Slovan, ak chce opäť patriť do pohárovej Európy, musí mať tých najlepších a najperspektívnejších hráčov. To je naša filozofia, ktorou sa riadime a podľa ktorej pracujeme," zdôraznil Petr Kašpar. 

 

Funkcionár Slovana sa k medializovaným správam, že na Pasienky mieria Lester Peltier a Aldo Baez z Trenčína, Juraj Piroška a Tomáš Kóňa zo Senice, či Dzon Delarge z Dunajskej Stredy nechcel vyjadriť. Tak isto nechcel byť konkrétny ani v prípade možného návratu bývalých hráčov Slovana Maria Božiča z FC Ašdod a Jakuba Sylvestra z Dinama Záhreb. 


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA