14. kolo extraligy hádzanárov, najtesnejšie víťazstvá domácich

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 14. kola slovenskej extraligy mužov v hádzanej:

HK Topoľčany - MŠK Považská Bystrica 27:26 (9:16)
Najviac gólov: Klačanský 8, Mokriš 5, Kováčech 4 - Vallo 6, Firit a Adamčík po 5
Pok. hody: 6/2 - 1/1 , vylúčení: 3 - 2, ČK: Mokriš, Bačík, Klačanský (všetci Topoľčany), rozhodovali: Brunovský a Čanda, 420 divákov
Diváci videli zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom dejstve sa domácim nedarilo, avšak po zmene strán po výborných zákrokoch brankára Rafaela domáci začali doťahovať náskok hostí a v poslednej minúte strelili víťazný gól.

HC SPORTA Hlohovec - HC Štart Nové Zámky 33:32 (18:14)
Najviac gólov: Mazúr 8/2, F. Zaťko 6/6, T. Szücs 5 - Rábek 11/1, Sivák 5, Mikéci a Bakos 4
Pok. hody: 9/8 - 3/2, vylúčení: 9 - 7, ČK: Laho (Hlohovec) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 1200 divákov
Zápas bol pravým vyvrcholením základnej časti extraligy svojou úrovňou, nasadením a kvalitou. Domáci neustále viedli, vypracovali si päťgólový náskok - v 27. min 16:11 a v 33. min 20:15. Nové Zámky sa však nevzdávali a strelecky ich ťahal reprezentant Rábek (11 gólov). Hoci štvrťhodinu pred koncom vyhrávali Hlohovčania ešte 26:22, o osem minút neskôr sa hostia ujali vedenia 28:27. Záver bol dramatický, hráči Štartu neustále doťahovali jednogólový náskok Sporty. O víťazstve domáceho tímu rozhodol 10 sekúnd pred koncom Exnovozámčan T. Szücs.