VIDEO Šláger v Ríme pre Juventus, Neapol iba remizoval

Marek Hamšík a Thomas Manfredini Marek Hamšík a Thomas Manfredini Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti Juventusu Turín porazili Lazio Rím na jeho ihrisku 1:0 a po štvrtom víťazstve za sebou sa udržali na prvom mieste talianskej ligy. Zverenci trénera Antonia Conteho vedú o bod pred Udinese a navyše majú zápas k dobru.

O výhre jediného neporazeného tímu v tejto sezóne Serie A rozhodol v 34. minúte krajný záložník Simone Pepe, ktorého v pokutovom území ideálne našiel Alessandro Matri. Lazio brankára Gianluigiho Buffona neprekonalo. Prišlo o sériu deviatich zápasov bez porážky a po prvýkrát od septembra v domácej súťaži nebodovalo.

Neapol až vďaka gólu Edinsona Cavaniho zo štvrtej minúty nastavenia zachránila remízu 1:1 na pôde Bergama. Nováčika talianskej ligy poslal do vedenia najlepší strelec súťaže Germán Denis z Argentíny svojou jubilejnú desiatou trefou v ročníku.

Atalanta - SSC Neapol 1:1 (0:0)
Gól: 64. Denis - 90.+ Cavani
Marek Hamšik (Neapol) odohral celé stretnutie.

Lecce - Catania 0:1 (0:0)
Gól: 90. Barrientos
Brankár Tomáš Košický (Catania) nefiguroval v zápise o stretnutí.

Novara - Parma 2:1 (0:1)
Góly: 70. Rubino, 78. Rigoni - 30. Centurioni (vlastný), ČK: 87. Gemiti (Parma)

Lazio Rím - Juventus Turín 0:1 (0:1)
Gól: 34. S. Pepe

<center><object width="480" height="390"><param name="movie" value="https://videa.hu/flvplayer.swf?v=aSHkai50Iq6OAN30" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="allowFullScreen" value="true" /><embed width="480" height="390" src="https://videa.hu/flvplayer.swf?v=aSHkai50Iq6OAN30" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash" /></object><br /></center>