VIDEO Hamšík s gólom aj asistenciou, favoriti nezaváhali

Marek Hamšík v súbojiMarek Hamšík v súboji Zdroj: SITA

RÍM - Slovenský futbalista Juraj Kucka sa po svalovom zranení vrátil do základnej zostavy FC Janov, ale v zápase 17. kola talianskej Serie A na pôde Cagliari vydržal na ihrisku iba 35 minút a jeho tím napokon prehral 0:3.

Naopak, darilo sa ďalšiemu slovenskému reprezentantovi Marekovi Hamšíkovi. Jeho Neapol vyhral na ihrisku Palerma 3:1, keď Hamšík v 60. minúte zvýšil už na 3:0. V 77. minúte ho vystriedal Zuniga. V závere zápasu domáci útočník Miccoli už len korigoval skóre.

Favoriti v nedeľu nezaváhali, naplno bodovali prvé tri tímy tabuľky a tak sú na čele bok po boku AC Miláno a Juventus Turín s 37 bodmi a dvojbodovým náskokom pred Udinese.

Tri body pre milánske AC zabezpečili v Bergame premeneným pokutovým kopom Ibrahimovič a poistkou Boateng, Juventus si pripísal tesné jednogólové víťazstvo na pôde posledného Lecce.

O jasný triumf Udinese doma nad Cesenou 4:1 sa postaral dvoma gólmi kanonier Di Natale. Dve penalty premenil Totti pri výhre AS Rím nad Chievom 2:0 a Fiorentina suverénne triumfovala na ihrisku Novary 3:0.

Udinese - Cesena 4:1 (1:1)
Góly: 1. a 82. Di Natale, 54. Asamoah, 75. Basta - 39. Eder, ČK: 63. Lauro (Cesena)

AS Rím - Chievo 2:0 (1:0)
Góly: 34. a 78. Totti (oba z 11m)

Atalanta Bergamo - AC Miláno 0:2 (0:1)
Góly: 22. Ibrahimovič z 11m, 82. Boateng

Bologna - Catania 2:0 (0:0)
Góly: 50. Cherubin, 90. Dia Vaio, ČK: 78. Biagianti (Catania)

Cagliari - FC Janov 3:0 (1:0)
Góly: 13. Larrivey z 11m, 56. Ibarbo, 72. vlastný Granqvist, ČK: 66. Moretti (Janov)