Kuzma a Augustín zo Slovana na hosťovanie do Bystrice

Radoslav Augustín a Marek Kuzma
Radoslav Augustín a Marek Kuzma

BANSKÁ BYSTRICA - Avizované hosťovanie dvojice hráčov úradujúceho slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava Mareka Kuzmu a Radoslava Augustína v Banskej Bystrici sa stalo skutočnosťou. Obaja hráči sa v pondelok zapojili do prípravy Dukly pred jarnou časťou sezóny.

"Klub sa po skončení jesennej časti rozhodoval, ktoré pozície a koho konkrétne posilniť pre jarnú časť. Zhodli sme sa na výbere postov a následne aj mien. O Rada Augustína a Mareka Kuzmu sme mali záujem už v roku 2011, vyšlo nám to až teraz. Sme spokojní, že sú tu. Predbežne sme so Slovanom dohodnutí na hosťovaní pre jarnú časť a čas ukáže, či to bol správny krok. Predpoklady na to obaja majú. Marek má navyše výhodu, že najlepší polrok mal práve v Banskej Bystrici a prichádza do prostredia, ktoré mu žičilo," cituje slová generálneho riaditeľa Dukly Tomáša Geista oficiálna stránka po jesennej časti ôsmeho tímu v tabuľke Corgoň ligy. 

Kuzma už pôsobil v Banskej Bystrici od júla 2009, keď tam bol na polročnom hosťovaní z Dubnice. "Očakávam, že sa tu budem prezentovať trochu inak ako v minulosti, keď som tu bol. Dúfam, že si konečne zahrám. Na Banskú Bystricu mám len dobré spomienky, nemôžem na ňu povedať krivého slova, a preto som aj prijal túto ponuku," uviedol pre www.fkdukla.sk. 

Augustín je odchovancom Slovana. V minulosti už bol na hosťovaniach v Interi Bratislava, Senci, českom Bohemians 1905. Najviac sa presadil v Petržalke, kde síce zažil aj zostup z najvyššej súťaže, ale v druhej lige bol potom jej výraznou oporou. "Očakávam, že sa mi opäť vráti radosť z futbalu, tak ako to bolo v Petržalke alebo v béčku Slovana. Očakávam, že budem mužstvu prospešný a pomôžem tomu, aby sme sa posunuli v tabuľke vyššie. Je tu celkom dobrá klíma, rodinné prostredie, takže si myslím, že sa sem môžem hodiť," povedal po príchode na Štiavničky Augustín. 


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
fkdukla.sk

DISKUSIA