Poradia si v nedeľu fialky s posledným celkom Serie A?

Hráči Fiorentiny Riccardo Montolivo (vľavo) a Stevan Jovetič oslavujúci gólový zásah na pôde Novary (8.1.)Hráči Fiorentiny Riccardo Montolivo (vľavo) a Stevan Jovetič oslavujúci gólový zásah na pôde Novary (8.1.) Zdroj: SITA

FLORENCIA – Talianska futbalová Serie A pokračuje v nedeľu zápasmi osemnásteho ligového kola. Na Stadio Artemio Franchi aktuálne deviata Fiorentina privíta tím Lecce, ktorý sa nachádza na úplnom dne najvyššej súťaže.

V tomto ligovom ročníku pôjde len o prvý vzájomný súboj týchto klubov, v ktorom sa očakáva víťazstvo domáceho favorita. Ten síce v tejto sezóne nepodáva presvedčivé výkony, ale príchod nového trénera Rossiho priniesol výrazné oživenie. Mužstvo predvádza vcelku dobrú hru a podáva stabilnejšie výkony ako tomu bolo na začiatku súťaže. Strata očakávaných bodov s outsiderom duelu by bola veľkým sklamaním.


Fialkám nevyšlo posledné vystúpenie, keď rímskemu AS podľahli v národnom pohári hladko 0:3 (11.1.). Pre hostí išlo o krutú prehru vzhľadom na to, že v prvom dejstve zápasu jednoznačne na ihrisku súpera dominovali práve oni. V ligovej súťaži sa však Fiorentine aktuálne darí, mužstvo neprehralo už v posledných troch vystúpeniach a v poslednom kole zažiarilo. Hladké víťazstvo 3:0 na pôde Novary (viď foto) určite potešilo fanúšikov tohto klubu. Dvomi gólmi k výhre svojho celku prispel najlepší kanonier domácich Jovetič, ktorý má aktuálne výbornú streleckú formu.


Lecce, ktoré figuruje až na úplne poslednej priečke Serie A, to v tejto sezóne bude mať s udržaním sa v najvyššej súťaži veľmi náročné. Mužstvo totiž prehralo až šesť z posledných siedmich zápasov a celkovo má na svojom konte už dvanásť ligových prehier. 34 inkasovaných gólov znamená aj najhoršiu obranu spomedzi všetkých účastníkov, čo svedčí o veľkých nedostatkoch v defenzívnej činnosti hry. V posledných piatich súbojoch Lecce inkasovalo až pätnásť gólov.


I keď posledný celok Serie A v minulotýždňovom ligovom vystúpení proti Juventusu (0:1) dokázal svoje nesporné kvality a v zápase mal väčšie šance, nedokázal ukončiť svoju sériu bez víťazstva. Tá sa už aktuálne natiahla na sedem súťažných zápasov. Skúsenosti a hlavne domáce prostredie by mali rozhodnúť aj v nedeľu, takže tipujeme očakávané víťazstvo Fiorentiny.

 

Aktualizácia: Neúspešný tip. Domáci svojmu súperovi šokujúco podľahli, keď o všetkom rozhodol gólový zásah hosťujúceho Di Micheleho. Ten v 66. minúte z nariadeného pokutového kopu zaznamenal jediný gól celého stretnutia.

15.1.2012 o 15:00  |  Fiorentina - Lecce  |  Tip: 1  |  Kurz: 1,42

                                                             Vyskúšaj našu online tipovačku a hraj o ceny!


 

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: športky, ps

Súvisiace články