Kucka hral iba pár minút, spokojný s cenným víťazstvom

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: internet

JANOV - V dôležitom súboji najvyššej talianskej futbalovej súťaže zvíťazil FC Janov nad Udinese Calcio 3:2. Slovenský stredopoliar v službách Janova Juraj Kucka sa dostal na ihrisko až v 86. min, ale z trojbodového zisku mal nesmiernu radosť.

"S Udinese sme získali veľmi dôležité body. Od začiatku to bol kvalitný zápas, hralo sa hore - dolu. Udinese bolo v úvode trochu lepšie a po rohovom kope aj skórovalo. Polčas sa skončil 0:1 z nášho pohľadu. Druhé dejstvo bolo už v našej réžii a po troch minútach sme vyrovnali zásluhou Granqvista. O minútu to bolo ešte lepšie, keď sa krásnou strelou presadil z voleja Jankovič a my sme sa dostali do vedenia. Druhý polčas sme boli lepším tímom, mali sme viac príležitostí a naše víťazstvo potvrdil Palacio, ktorý sa v samostatnom nájazde nemýlil. Škoda, že sme ku koncu zápasu prišli o vylúčeného Rossiho a hostia ešte znížili Di Natalem, ktorý premenil penaltu. S tromi bodmi som veľmi spokojný," uviedol účastník majstrovstiev sveta v roku 2010 Kucka pre svoju oficiálnu internetovú stránku.

FC Janov má na konte 24 bodov a v tabuľke Serie A sa posunul na ôsmu pozíciu, za vedúcim Juventusom Turín zaostáva o 14 bodov. Osem bodov delí Janovčanov od umiestnenia znamenajúceho účasť v pohárovej Európe v budúcej sezóne. Udinese je v tabuľke tretie, tri body za lídrom.

• Zdroj: SITA, footyroom