Poradia si v pohári Milánčania s Kuckovým Janovom?

Veľkolepé oslavy hráčov milánskeho Interu po víťaznom ligovom stretnutí s mestským rivalom AC (15.1.)
Veľkolepé oslavy hráčov milánskeho Interu po víťaznom ligovom stretnutí s mestským rivalom AC (15.1.)

MILÁNO – Taliansky futbalový pohár Coppa Italia pokračuje vo štvrtok záverečným osemfinálovým súbojom. V ňom sa predstaví milánsky Inter proti ďalšiemu účastníkovi Serie A FC Janov.

Talianske kluby už v tejto ligovej sezóne proti stebe stáli a vzájomný duel sa odohral na ihrisku Janova. Milánčania vtedy zvíťazili po jedinom presnom zásahu Nagatoma v druhom dejstve. Inter tak potvrdil výbornú historickú úspešnosť proti svojmu súperovi, s ktorým od roku 2007 neprehral ani jeden z jedenástich odohraných duelov. Aj v národnom pohári prichádzajú hostia, v ktorých kádri sa nachádza aj slovenský reprezentant Juraj Kucka, na štadión San Siro v úlohe jasného outsidera.

Milánsky Inter má aktuálne výbornú fazónu, keď sa po rozpačitom vstupe do sezóny vypracoval postupne už na výbornú piatu priečku so stratou len šiestich bodov na vedúci Juventus. Za tento úspech vďačí najmä súčasnej sérii šiestich výhier v Serii A, ktorú momentálne drží. V týchto zápasoch Miláno inkasovalo len jedinýkrát a posledné mimoriadne cenné ligové víťazstvo v mestskom derby s AC 1:0 (viď foto) hráčom dodalo veľkú dávku sebavedomia.


Vsaď si v našej tipovacej hre na zápas Interu Miláno proti Janovu


Janovu patrí v elitnej talianskej súťaži slušná ôsma priečka, ale na ihriskách súperov je to podstatne slabší tím. V Serii A z deviatich súbojov mimo domácej pôdy prehral klub až šesťkrát a inkasoval dokopy až dvadsať gólov. V poslednom ligovom vystúpení síce otočil s Udinese nepriaznivý stav a zvíťazil 3:2 (15.1.), ale to mali Janovčania za sebou svojich fanúšikov. Pred dvomi týždňami v priemernom Cagliari podalo mužstvo veľmi vlažný výkon a prehralo suverénne 0:3 (8.1.). Ani na štadióne Giuseppeho Meazzu to vonku nepresvedčivo hrajúci celok nebude mať vôbec jednoduché.   

Kvalita kádra Milánčanov je podstatne vyššia ako v prípade Janova a aj momentálna forma a rozohratosť hovorí v prospech Interu. Výhoda domáceho prostredia by v tomto pohárovom stretnutí mala byť rozhodujúca a tak tipujeme víťazstvo milánskeho favorita.

Aktualizácia: Úspešný tip. Po góloch Maicona a Poliho Milánčania viedli už 2:0 a až v nastavenom čase sa hosťom podarilo gólom Birsu skorigovať stav na konečných 2:1.

19.1.2012 o 21:00  |  Inter Miláno - Janov  |  Tip: 1  |  Kurz: 1,40


 


Zdroj:
športky, ps
Foto:
SITA

DISKUSIA