Stopér Janečka z ViOnu na hosťovanie do Hansy Rostock

Marek Janečka
Marek Janečka

ZLATÉ MORAVCE - Slovenský stopér v službách corgoňligového klubu FC ViOn Zlaté Moravce Marek Janečka sa avizovane dohodol s účastníkom druhej najvyššej nemeckej futbalovej súťaže Hansa Rostock na polročnom hosťovaní. Dvadsaťosemročný rodák z Levoče vo štvrtok krátko pred poludním odletel do Španielska, kde je Hansa na hernom sústredení a podpíše tam zmluvu.

"Je to tak, môj transfer je takmer na sto percent dotiahnutý. Odlietam do Španielska, kde podpíšem kontrakt s Hansou. Kluby sa dohodli na polročnom hosťovaní. Rostock čakajú dva prípravné zápasy. Predpokladám, že do nich zasiahnem už aj ja," povedal Marek Janečka. Stredného obrancu známeho svojimi ofenzívnymi "výletmi" na súperovu polovicu ihriska si vyhliadol samotný tréner Hansy Wolfgang Wolf, čo mu dáva reálnu šancu stať sa stabilným členom základnej zostavy.


"Tento fakt je určite povzbudzujúci. Teraz záleží len na mne, ako sa chytím ponúknutej šance a či sa svojimi výkonmi dokážem presadiť. Pôsobenie v Nemecku je pre mňa splneným snom,"
doplnil Janečka.

Dres aktuálne predposledného tímu II. bundesligy 2011/2012 si oblieka aj ďalší Slovák - kanonier Marek Mintál.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA