Jakubka opäť zlákalo Rusko, bude hrávať za Perm

Martin Jakubko
Martin Jakubko

BANSKÁ BYSTRICA - Útočník Martin Jakubko (31) po roku opäť opúšťa corgoňligový tím Dukla Banská Bystrica. Jeho ďalšia futbalová cesta povedie späť do Ruska, kde oblečie dres Amkaru Perm. Informuje o tom oficiálna stránka klubu. O bývalého slovenského reprezentanta prejavil záujem jeho kouč z čias pôsobenia v FK i Diname Moskva Miodrag Božovič.

"V Dukle som sa vždy cítil dobre a ani tento rok nebol výnimkou, aj preto mi je ľúto, že sa situácia zvrtla, ako sa zvrtla. Prvú ponuku Amkaru som odmietol, ale po druhej som sa po konzultácii s rodinou a blízkymi rozhodol, že ešte pôjdem do Ruska. Bolo to ťažké rozhodnutie a poviem pravdu, že sa mi tam už veľmi nechcelo. Som ale rád, že Dukla k tomu pristúpila tak, ako sme sa dohodli a môžem s čistým svedomím povedať, že na naše dohody nie sú potrebné žiadne zmluvy a papiere. Máme taký vzťah, že nám stačí slovo a o to som radšej, že sa to uskutočnilo tak rýchlo,“ povedal pre webstránku Dukly Martin Jakubko, ktorý sa predbežne s klubom z úpätia Uralu dohodol na jeden a pol ročnom pôsobení. Na otázku, či si potom ešte vie predstaviť návrat pod Urpín odpovedal „Kubo“ jednoznačne: "Určite nemá zmysel sa o tom ani baviť, pretože by som neuvažoval o inom ako o Dukle.“

Odchod najlepšieho strelca jesene samozrejme ovplyvní celý klub: "Skutočnosť, že Martin neodolal ponuke z klubu FC Amkar Perm, sa pochopiteľne neodráža na pohode. Bude to citeľná strata, avšak jeho férovosť, ktorú ukázal pred rokom, keď sa bezplatne vrátil na Štiavničky, mu teraz splatíme v tom, že Dukla naplní dohodu z februára 2011. Vtedy sme sa chlapsky dohodli, že pokiaľ bude mať hráč adekvátnu ponuku zo zahraničia, Dukla bude súhlasiť. Je nám to samozrejme ľúto, lebo zo slovenských trávnikov odchádza klenot, akým Martin je. Avšak vždy cítime potrebu zachovať sa férovo a v zmysle dohôd. Prajeme mu, aby sa mu v novom pôsobisku darilo,“ uviedol k Jakubkovmu odchodu generálny riaditeľ FK Dukla Tomáš Geist.

Jakubko bol na jeseň najlepším strelcom Dukly a s desiatimi ligovými gólmi, ku ktorým pridal aj jeden pohárový, je priebežne na druhom mieste v tabuľke ligových strelcov.

Amkar Perm zostal pred jarnou časťou najvyššej ruskej súťaže v druhej – zostupovej polovici. Ruská liga sa po prvýkrát hrá pre nás tradičným systémom jeseň - jar a v jej prvej časti si doma i vonku zmerali sily všetky tímy. Po novembri sa liga rozdelila na dve polovice - majstrovskú a zostupovú časť. Perm je priebežne na 12. mieste najvyššej ruskej súťaže, čím sa zatiaľ vyhýba priamym zostupovým pozíciám.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
športky, ts, fkdukla.sk
Foto:
SITA

DISKUSIA