Trenčín rozšíril cudzineckú légiu Argentínčanom Diazom

Ivan Diaz
Ivan Diaz

TRENČÍN - Corgoňligový klub AS Trenčín ešte dotiahol dlhšie avizovaný príchod argentínskeho ofenzívneho stredopoliara Ivana Santiaga Diaza (19), ktorý doteraz pôsobil v gréckom Panathinaikose Atény.

Podľa denníka Šport podpísali Považania s Juhoameričanom zmluvu na štyri roky. "Ide o talentovaného hráča, ktorého sme už dlhšie sledovali. Jeho kvality by mohli byť pre náš klub veľmi zaujímavé, a preto som rád, že sa nám ho podarilo získať na štvorročné obdobie. Verím, že čoskoro sa stane takým platným hráčom, ako napríklad Salinas," povedal generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

Stabilný člen argentínskej reprezentácie do 20 rokov je podľa neho univerzálom, ktorý dokáže hrať na poste podhrotového útočníka, ale aj na oboch krídlach.

Diaz sa napriek nehostinnej klíme postupne aklimatizuje z gréckych na slovenské podmienky. "V Trenčíne sa zatiaľ cítim veľmi dobre, našiel som tu skvelú partiu. Ešte som však neabsolvoval dostatočný počet tréningov na to, aby som mohol povedať, že som si tu zvykol. Ale je to len otázka času," vyhlásil Diaz.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
Internet

DISKUSIA