VIDEO Ceesay a Majtán zariadili obrat Žiliny s Ružomberkom

Peter Maslo a hráč MŠK Žilina Róbert PichPeter Maslo a hráč MŠK Žilina Róbert Pich Zdroj: SITA

ŽILINA - V stretnutí tímov zo severu Slovenska začali na dobre pripravenom trávniku aktínejšie hostia. Už v prvej minúte hlavičkoval zblízka tesne nad bránu kapitán Ružomberka Masaryk po Onyangovej prihrávke. Výsledkom ofenzívnej hry hostí bol gól v 18. minúte, kedy po Skalákovom centri využil svoju šancu stopér Lukáš Greššák.

Postupne sa dostávali do obrátok aj Žilinčania, v zadných radoch s novými posilami Akakpom a Nunesom, v strede poľa s uzdraveným Bellom. Vypracovali si niekoľko šancí, ale chýbala presnosť v zakončení. Ružomberok mohol viesť o dva góly v 37. minúte, do brejku sa dostal Serečin, ale sám pred brankárom zaváhal, Krnáč jeho nie veľmi prudkú strelu vyrazil.

Päť minút po prestávke sa dostali do šance domáci, Pich sa v strede uvoľnil, asi z 13 metrov vystrelil, dobiehajúci Ceesay však na odrazenú loptu nedosiahol. V 55. min sa Žilina dočkala vyrovnania, po faule na Angeloviča v pokutovom území premenil jedenástku Momodou Ceesay. Gambijský útočník opäť vystrelil na Hrdličkovu bránu v 63. min po Angelovičovej prihrávke z pravej strany, tentoraz bol úspešnejší brankár hostí. V druhom polčase sa Žilinčania dôraznejšie tlačili pred bránu hostí. Proti organizovanej obrane Ružomberka to však nemali jednoduché. Po strate lopty si museli dávať pozor na rýchle brejky. Od 70. min domáci doslova zamkli Ružomberčanov v ich šestnáske. Výsledkom tohto tlaku bol druhý gól v sieti hostí, po rohovom kope a následnom boji o loptu presne trafil aj druhý žilinský útočník Tomáš Majtán. V 88. min ešte predviedli krásnu spoluprácu Ceesay a Bello po Gergelovom prieniku, Bello dostal finálnu prihrávku tesne pred branára Ružomberka, ale Hrdlička mu loptu doslova zobral z nôh. V nadstavenom čase kopali hostia roh, ale Ceesay odhlavičkoval loptu do bezpečnej vzdialenosti.

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 2:1 (0:1)
Góly: 55. M. Ceesay (z pok. kopu), 74. T. Majtán - 18. Greššák, ŽK: 7. Piaček, 63. T. Majtán, 90. Gergel - 42. Ďubek, 54. Onyango, 58. Vavrík, rozhodovali: Hracho - D. Hrčka, Borssányi, 1476 divákov

MŠK Žilina: Krnáč - S. Angelovič, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes - Pečovský - Barčík (90.+ Šulek), Bello, Pich (62. Deza) - M. Ceesay, T. Majtán (85. Gergel)

MFK Ružomberok: Hrdlička - Peter Maslo, Kostelný, Greššák, M. Jurkemik - Vavrík, Ďubek (77. Markovič) - Skalák (84. Chovanec), Serečin (63. Hoferica), Onyango - Masaryk.

Ľuboš Nosický (MŠK Žilina): "V prvom polčase nám chýbala agresivita, dôraz, práca s loptou. Súper vysoko napádal, dovolili sme mu uchytiť sa. Zlomový bol nájazd Serečina, ktorý nepremenil. Po prestávke sme hosťom nedovolili hrať na hrotových hráčov a vytvorili sme si dostatok štandardiek. Som rád, že sa nám podarilo otočiť zápas, aj zásluhou tímového ducha."

Aleš Křeček (MFK Ružomberok): "Chceli sme v Žiline bodovať a nadviazať na výkony z jesene, čo sa nám nepodarilo. V prvom polčase sme mali viac striel a šancí, keby sme využili Serečinovu príležitosť a viedli 2:0, tak to už by mal súper ťažšie. V druhom polčase nás domáci dostali pod tlak, vyrovnali z penalty, nebezpeční boli zo štandardných situácií. Chceli sme aspoň bod, nemáme nič, ale taký je futbal."

• Zdroj: SITA, huste.tv