Sánchez víťazom Okolo Baskicka, Velitsovci 51. a 103.

Joaquim Rodriguez, Samuel Sánchez and Bauke MollemaJoaquim Rodriguez, Samuel Sánchez and Bauke Mollema Zdroj: steephill.tv

OŇATI - Španiel Samuel Sánchez vyhral 52. ročník cyklistických pretekov Okolo Baskicka. Olympijský víťaz triumfoval v časovke na 18,9 km. Na druhom mieste skončil so šesťsekundovým odstupom Holanďan Bauke Mollema a tretí Nemec Tony Martin (+7).

V boji proti chronometru sa zo slovenskej bratskej dvojice Velitsovcov viac darilo Petrovi, ktorý obsadil 48. miesto (+1:49 min), Martin skončil na 65. priečke (+2:21 min). V záverečnom hodnotení figuroval Peter Velits na 51. mieste (+21:42 min), Martin na 103. priečke (+50:37 min).

6. etapa (časovka na 18,9 km): 1. Samuel Sánchez González (Šp.) Euskaltel-Euskadi 28:48 min, 2. Bauke Mollema (Hol.) Rabobank +6 s, 3. Tony Martin (Nem.) Omega Pharma-Quickstep +7, 4. Marco Pinotti (Tal.) BMC Racing Team +15, 5. Damiano Cunego (Tal.) Lampre +16, 6. Joaquim Rodríguez Oliver (Šp.) Kaťuša +21, ... 48. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quickstep +1:49 min, 65. Martin Velits (SR) Omega Pharma-Quickstep +2:21

Konečné poradie po 6. etape: 1.Samuel Sánchez González (Šp.) Euskaltel-Euskadi 20:58:15 h, 2. Joaquim Rodríguez Oliver (Šp.) Kaťuša +12 s, 3. Bauke Mollema (Hol.) Rabobank +42, 5. Damiano Cunego (Tal.) Lampre +47, 5. Tony Martin (Nem.) Omega Pharma-Quickstep +54, 6. Lars Petter Nordhaug (Nór.) Sky +1:03 min, ... 51. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quickstep +21:42 min, 103. Martin Velits (SR) Omega Pharma-Quickstep +50:37.

• Zdroj: TASR, SITA, youtube