Musuľbes nepôjde na OH: Po zisku medaily sa veľa zmenilo

David MusuľbesDavid Musuľbes Zdroj: internet

BRATISLAVA - Bronzový olympijský medailista v zápasení David Musuľbes (39) nebude reprezentovať Slovensko na OH 2012 v Londýne. Ruský borec so slovenským pasom nefiguruje v nominácii slovenských voľnoľštýliarov ani na jeden z troch kvalifikačných turnajov o Londýn. Informoval o tom denník Šport.

Musuľbes, ktorému pridelili slovenské občianstvo v roku 2007, vybojoval pred štyrmi rokmi v Pekingu bronzový kov v superťažkej hmotnostnej kategórii. Súčasne získal titul na majstrovstvách Európy 2008, pričom v rovnakom roku sa stal aj slovenským šampiónom vo voľnom štýle. Okrem toho je aj olympijským víťazom z roku 2000, dvojnásobným majstrom sveta a šesťnásobným majstrom Európy. 

"Nikdy nezabudnem na vrelé prijatie zo strany ľudí po zisku olympijskej medaily v Pekingu. Zostane to navždy v mojom srdci," uviedol Musuľbes pre Šport.

"S Davidom nepočítam v našej nominácii na kvalifikačné turnaje, lebo on sám neprejavil záujem," povedal reprezentačný tréner voľnoštýliarov Rodion Kertanti. 

Musuľbes od roku 2008 nedosiahol žiadny výraznejší úspech, dôvodom boli zranenia, infekcie i nechuť reprezentovať Slovensko. Musuľbesovi sľúbili zodpovedajúci plat, byt v Bratislave a tiež niektoré ďalšie výhody. Nič z toho sa však nestalo, čo viedlo ku skeptizmu a postupnému odhlasovaniu sa z dôležitých turnajov. Naposledy zápasil rodák z Vladikavkazu na slovenskej žinenke v decembri 2010 v Bratislave, v záverečnom kole Slovenského pohára družstiev v drese Dunajplavby Bratislava.

De facto priznal, že už nikdy nebude reprezentovať Slovensko a priblížil aj dôvody, ktoré ho viedli k tomuto kroku. "Rozhodol som sa, keď som videl, ako sa dlhodobo vyvíja vzťah ku mne po olympiáde v Pekingu. Dovtedy bolo všetko tak, ako sme sa dohodli: teda všestranná podpora v príprave na olympiádu. Ja som potom v Pekingu robil všetko, čo bolo v mojich silách, aby som získal olympijskú medailu," skonštatoval Musuľbes a dodal: Po olympiáde sa však veľa zmenilo. Podmienky, ktoré som mal k dispozícii, nepostačovali na moju kvalitnú prípravu. Niektoré sľuby sa nesplnili, ale nechcem sa v tom vŕtať. Po voľbe nového vedenia na zväze sa mi už nikto neozval. Budem sa radšej venovať môjmu biznisu v oblasti stavebníctva v Moskve, môjmu mládežníckemu klubu vo Vladikavkaze, pretože z tých detí môžu vyrásť zápasníci pre ruskú zbornú."

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Internet
  • Zdroj: TASR, SITA

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy