Vittek už naplno trénuje, možno stihne posledný zápas

Hráči Trabzonu na tréningu
Hráči Trabzonu na tréningu

TRABZON - Futbalový útočník Róbert Vittek (30) sa po vážnom zranení pravého kolena zapojil do tréningového procesu tureckého Trabzonsporu a v hre je aj jeho návrat na súťažné trávniky v samom závere sezóny. Najlepší kanonier slovenskej reprezentačnej histórie v ére samostatnosti si 17. septembra roztrhol predný krížny väz, v októbri nasledovala operácia a prognóza viacmesačnej absencie.

"Už trénujem s mužstvom bez úľav, uvidíme, ako na tom budem, momentálne som v prvom týždni prípravy. Na hru to ešte určite nie je, no som rád, že sa to celé pozitívne obrátilo. Pred dvoma či troma týždňami by som to tak nevnímal. Informácie z Turecka, podľa ktorých som trénoval už od marca neboli presné," povedal Vittek.

Trabzonspor čakajú v Süper Lig ešte štyri kolá, na posledný duel nastúpia jeho hráči 13. mája na pôde istanbulského Besiktasu.

"Existuje možnosť, že by som mohol byť pripravený hrať v poslednom kole, no závisí to od mnohých faktorov. Uvidíme, ako sa budem cítiť, aký postoj bude mať tréner a podobne," doplnil Vittek.

Bývalý hráč Slovana Bratislava, Norimbergu, Lille a Ankaragücü prišiel do Trabzonsporu v lete 2011 a dohodol sa na dvojročnej spolupráci.


Zdroj:
SITA
Foto:
Internet

DISKUSIA