Hráčov Bari podľa polície nútili k prehrám fanúšikovia

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BARI - Talianska polícia zatkla skupinu fanúšikov druholigového Bari. Podozrieva ich z toho, že nútili hráčov prehrávať zápasy, na ktoré si vsadili. Vo štvrtok o tom informovali talianske média. Polícia počet zatknutých priaznivcov nekonkretizovala, podľa niektorých zdrojov však ide o tri osoby. Bývalí futbalisti Bari Marco Rossi a Jean Francois Gillet prokurátorovi prezradili, že pred troma zápasmi minulej sezóny sa im niekto vyhrážal. Bari v minulej sezóne pôsobilo v najvyššej talianskej súťaži.

Polícia predbežne vylúčila prepojenie zatknutých fanúšikov so zločineckými organizáciami, ktoré sa zaoberajú ovplyvňovaním výsledkov zápasov a nelegálnym stávkovaním či už na Apeninskom polostrove, alebo v medzinárodnom meradle. Predmetom vyšetrovania je aj vlaňajší duel medzi Bari a Lecce, v ktorom sa Lecce vďaka víťazstvu 2:0 zachránilo v najvyššej súťaži, pričom Bari bolo v tom čase už istým zostupujúcim.

Vlastný gól si vtedy strelil Andrea Masiello, ktorého polícia zatkla v apríli spoločne s dvoma stávkarmi. Podozrivým z úplatkárstva je okrem ďalších dvoch osôb Pierandrea Semeraro, ktorý bol v roku 2011 prezidentom Lecce. Možnou korupciou sa zaoberá tiež prokurátora v Neapole a Cremone. Taliansky futbalový zväz obvinil v stredu z korupcie 22 klubov a 61 ľudí.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
TASR
Foto:
Internet

DISKUSIA