Prešov vyhral aj druhý duel v Hlohovci, titul má na dosah

Ľubomír Ďuriš z Hlohovca (v strede) strieľa na bránkuĽubomír Ďuriš z Hlohovca (v strede) strieľa na bránku Zdroj: TASR

HLOHOVEC - Hádzanári Tatrana Prešov sú blízko k obhajobe majstrovského titulu. Zverenci trénerskej dvojice Djordje Rašič - Ivan Pompoš potvrdili úlohu favorita aj v druhom stretnutí finále Tipos extraligy mužov a na palubovke HC Sporta Hlohovec zvíťazili jednoznačne 37:23 (14:10).

V sérii vyhrávajú 2:0 na zápasy a už len jeden triumf ich delí od zisku ôsmeho prvenstva v najvyššej slovenskej súťaži v ére samostatnosti, z toho šiesteho za sebou. Prešovčania môžu o zisku trofeje šampiónov rozhodnúť už v sobotu 19. mája, keď je v ich Mestskej hale od 18.00 h na programe tretí finálový duel.

Úvod stretnutia bol vyrovnaný, domáci však neustále museli doťahovať mierny náskok súpera. Hlohovec sa prvýkrát ujal vedenia v 16. min, keď sa počas presilovky presadil S. Mažár (8:7). Od stavu 9:7 v 18. min prišla sedemgólová šnúra Prešova, ktorého hráči nastúpili netradične v požičaných dresoch hlohovského tímu. Až potom ukončili domáci desaťminútovku bez streleného gólu a znížili na polčasových 10:14.

Ani absencia vylúčeného kanoniera Krištopansa, ktorý dostal v závere prvého dejstva za hrubý faul červenú kartu, nepribrzdila rozbehnutých hráčov Tatrana. Tí v druhom polčase na palubovke dominovali, v jeho polovici vyhrávali už jedenásťgólovým rozdielom a neohrozene kráčali za vybojovaním si majstrovského mečbalu. Domáci nevedeli nájsť recept na Šarišanov, ktorí až do konca zvyšovali svoj náskok a napokon vyhrali 37:23.

Hádzaná - TIPOS extraliga mužov - finále play-off - druhý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):
HC Sporta Hlohovec - Tatran Prešov 23:37 (10:14) - stav série 0:2
Najviac gólov: Tallo 6, F. Zaťko 6/1, Takáč, T. Szücs, Ľ. Ďuriš a Dudáš po 2, S. Mažár 2/1 - D. Krok a Kopčo po 6, Antl a Michal Urban po 5, T. Mažár 4/1
Pok. hody: 3/2 - 3/2, vylúčení: 6 - 6, ČK: 27. Krištopans (Prešov) za faul, rozhodovali: Brunovský a Čanda, 1500 divákov