Hádzanárska Tipos extraliga vyvrcholí po novom Final Four

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

POVAŽSKÁ BYSTRICA - Najvyššia slovenská súťaž hádzanárov sa najbližšie dva roky bude hrať podľa nového formátu, na ktorom sa dohodli na aktíve klubov ich zástupcovia. Tipos extraliga 2012/2013 sa začne 1. 9. 2012. Základná časť bude pozostávať z 36 kôl (každý s každým 4-krát, 2x doma a 2x vonku), každý z deviatich účastníkov odohrá 32 zápasov.

Najpodstatnejšia zmena bude po základnej časti. Namiesto vyraďovacej časti vyvrcholí extraligová súťaž v prvý júnový víkend (1. - 2. 6. 2013) turnajom Final Four, na ktorom sa predstavia - podľa predbežnej dohody u víťaza základnej časti - družstvá z 1. až 4. miesta v tabuľke. Najskôr príde na rad semifinále (1. - 4., 2. - 3.) a na druhý deň finále o titul šampióna. O konečnú 3. priečku sa nehrá, zo zdolaných semifinalistov získa bronzové medaily lepšie umiestnený tím po základnej časti. Zo súťaže nikto nevypadáva, aby v ďalšom ročníku mohlo účinkovať 10 klubov.

"Zmeny navrhli kluby, ktoré si to aj odsúhlasili. S nápadom, aby sa hralo o majstra na turnaji najlepšej štvorky, prišiel Tatran Prešov a zástupcovia ďalších klubov neboli proti," uviedol generálny sekretár Slovenského zväzu hádzanej Martin Simonides.

V porovnaní s nedávno skončeným ročníkom Tipos extraligy bude úradujúci slovenský šampión Tatran Prešov účinkovať v súťaži od jej začiatku, teda absolvuje aj jej základnú časť (v sezóne 2011/2012 vstúpil do extraligy až v nadstavbovej časti). Medzi účastníkov extraligy pribudne Modra, ktorá si postup vybojovala triumfom v I. lige.

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články