Nováčik z Myjavy začal prípravu aj s prvými posilami

Štadión v Myjave počas rekonštrukcie
Štadión v Myjave počas rekonštrukcie

MYJAVA - Už aj v tíme nováčika futbalovej Corgoň ligy 2012/2013 Spartaku Myjava sa začala príprava na novú sezónu. Zverenci trénera Ladislava Hudeca odštartovali na umelej tráve v Myjave a víťazný káder, ktorý vybojoval účasť medzi slovenskou elitou, sa zmenil iba minimálne.

V myjavskom klube uzavrel účinkovanie naisto iba Ivan Chalány, ktorému sa skončilo hosťovanie a mužstvo opustil. Stále sa vedú rokovania s brankárskou dvojkou Jaroslavom Marečkom, ktorý z osobných dôvodov ukončil svoje pôsobenie.

"Vedenie sa však jeho služieb nechce len tak ľahko vzdať a hľadá sa spoločné riešenie, aby pri tíme fungoval naďalej," informoval PR manažér nováčika Marek Hrin.

Zostávajú aj opory tímu Zdeno Štrba, Peter Ďuriš, Erik Sabo, Martin Černáček, Ján Petráš či brankár Peter Solnička.

Okrem 4 dorastencov sa na prvej tréningovej jednotke predstavili aj nové posily. Z myjavských odchovancov Peter Kuračka zo Spartaka Trnava, Tomáš Mrva z MFK Dubnica, Peter Majerník z FC Brašov či Lukáš Šebek a Tomáš Marček (obaja Nové Mesto nad Váhom).

Myjavčania sa budú pripravovať v Turej Lúke a v Brestovci. "Keďže budeme počas leta rekonštruovať štadión, zvolili sme možnosť pripravovať sa aj na neďalekých ihriskách," povedal Hrin a doplnil: "Pre rekonštrukciu nastúpime vo všetkých prípravných zápasoch na ihriskách súperov."

Kapitánom Myjavy bude Martin Černáček. Zástupcovia klubu už avizovali ambíciu nevypadnúť z Corgoň ligy a dôstojne sa na ihrisku pobiť o úspechy s najlepšími mužstvami na Slovensku.

Program prípravných zápasov:
20. júna: SK Sigma Olomouc - Spartak Myjava (Olomouc, o 16.00 h)
23. júna: súper zatiaľ neurčený
27. júna: Slovan Duslo Šaľa - Spartak Myjava (Šaľa)
29. júna: Spartak Myjava - Černomorec Odesa (Viedeň, o 17.00)
3. júla: 1. FC Slovácko - Spartak Myjava (Uherské Hradiště)
7. júla: ŠK SFM Senec - Spartak Myjava (Senec)
 


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
spartakmyjava.sk

DISKUSIA