Hrbatý dostal diplom za fair play: Snažil som sa byť férový

Dominik Hrbatý preberá diplom
Dominik Hrbatý preberá diplom

BRATISLAVA - Tenista Dominik Hrbatý si v sídle Slovenského olympijského výboru prevzal diplom Európskeho hnutia fair play (EFPM) za príkladné vystupovanie počas celej športovej kariéry. O udelení ceny rozhodlo vlani na jeseň valné zhromaždenie EFPM v chorvátskom Poreči. Návrh na ocenenie Hrbatého podal Klub fair play SOV.

V charakteristike laureáta sa uvádza, že "Hrbatý sa počas celej kariéry prejavoval ako tímový hráč s mimoriadnym zmyslom pre zodpovednosť a fair play. Vždy si vážil svojich súperov a ani po prehrách nehľadal výhovorky, ale uznal dobrý výkon druhého hráča."

Už ako aktívny hráč prejavil záujem využiť svoje skúsenosti v oblasti športu pri práci s mládežou a pri rozvoji olympijských myšlienok. Po skončení kariéry nadviazal spoluprácu s SOV.

Hrbatý vníma diplom Európskeho hnutia fair play ako zadosťučinenie. "Počas celej tenisovej kariéry som sa snažil byť profesionálom nielen na kurte, ale aj mimo neho a vyhovieť mnohým ľuďom. Diplom fair play je pre mňa zadosťučinením za to, že som sa často správal nad rámec pravidiel. Za celý život sa mi nestalo, aby som dostal pokutu, nikdy som nezlomil raketu. Bol som vychovávaný tak, že sa mám správať džentlmensky. Snažil som sa byť férový na dvorci i voči sebe. Ak by som nebol, mnohokrát by som sa potom trápil, že som urobil niečo zlé," povedal dlhoročný líder slovenského daviscupového tímu.


Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA