Višňovský zvažuje ponuky z KHL, kariéru ukončí v Slovane

Ľubomír VišňovskýĽubomír Višňovský Zdroj: Ján Zemiar

NEW YORK - Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský (35) zmení v rámci NHL svoje pôsobisko. Anaheim Ducks ho vymenil do New Yorku Islanders za právo výberu v druhom kole budúcoročného draftu.

V sezóne 2011/2012 pdohral v drese "káčerov" 68 zápasov, v ktorých zaznamenal 27 bodov (6+21), 47 trestných minút a v hodnotení plus mínus sedem plusových bodov. Anaheim získal Višňovského v roku 2010 z Edmontonu Oilers výmenou za obrancu Ryana Whitneyho a výber v šiestom kole tohoročného draftu.

"Myslím si, že angažovanie Višňovského bol správny ťah. Mal som tú možnosť zahrať si s ním v Los Angeles, je to skutočne skvelý obranca. V NHL už pôsobí nejaký čas a vie, ako funguje šatňa, vie odohrať dobrý zápas a vie tiež priučiť mladších hráčov," citoval oficiálny web "ostrovanov" útočníka Matta Moulsona

"Ja som to v podstate čakal, otázny bol pre mňa len klub. Ani nie som z toho sklamaný. Hovorím, dalo sa to očakávať," povedal v rozhovore pre hokejportal.net Višňovský a pokračoval: "Telefonoval mi manažér Anaheimu Bob Murray. Povedal mi klasické omáčky o tom, ako mi ďakujú za vzájomnú spoluprácu a len ma informoval, že som bol vymenený do Islanders. Hneď na to mi telefonoval manažér Islanders, aby mi oznámil, ako sa teší na spoluprácu. Tak to v NHL chodí, je to jeden kolotoč, už som to párkrát zažil a po výmene do Edmontonu ma to už ani veľmi nevzrušuje.“

"Vedel som, že Anaheim chystá nejaké výmeny a ja som mal v tíme najväčší platový priemer. Vekovo som bol jeden z najstarších hráčov a platový strop jednoducho nepustil, potrebovali uvoľniť nejaké peniaze," poodhalil niečo zo zákulisia výmeny slovenský obranca.

"Taký je hokejový život, som jeden z tisícov, ktorí boli v NHL vymenení. Ja to nevnímam zle, je to len ďalší dôležitý moment v mojej kariére a znova akýsi nový začiatok. Islanders chcú vystužiť obranu, tak si ma zobrali. Majú v tíme veľa šikovných mladých hráčov a radi by posilnili. Ja som už v podstate veterán a chcú, aby som ich tam trochu usmernil. Človek nikdy nevie, čo sa môže v NHL stať. Nie som sklamaný. Na východe som ešte nehral, teraz to bude prvý raz. My s rodinou však milujeme Kaliforniu, ale aj New York by mohol byť zaujímavý," skonštatoval "Višňa" pre hokejportal.

Nie je tajomstvom, že Višňovský zvažoval aj koniec kariéry, tragická smrť Pavla Demitru zmenila jeho pohľad na hokej a život. "Dostávam ponuky z Ruska a rozmýšľam nad nimi. Do New Yorku možno ani nepôjdem a zoberiem niektorú ponuku z KHL, lebo mám aj takéto možnosti. Uvidíme, kde skončím. Musím to premyslieť. NHL je určite prvoradá, no musíme sa o tom poradiť aj doma," prekvapil Višňovský.

Generálny manažér Slovana Bratislava Maroš Krajči na prvej oficiálnej tlačovej konferencii po prijatí do KHL oznámil, že prebehla "káva" s bývalým obrancom "belasých", ale o konkrétnostiach sa nerozprávali. Možný je stále aj štrajkt v zámorí kvôli kolektívnej zmluve hráčov s vedením NHL.

"Stretli sme sa, no ponuku som nedostal. Maroš vedel, že mám ešte v NHL kontrakt, tak to asi neriešil. Ale rozmýšľam aj nad tým, že kariéru by som ukončil na Slovane, lebo je to moja srdcovka. Zatiaľ však kariéru končiť nechcem, možno ma čaká posledná sezóna v NHL, ale dúfam a verím, že to nebude posledná sezóna v kariére," potešil bratislavských priaznivcov bek a dodal: "Existuje aj alternatíva, že by som v Slovane hral už tento rok, ale zatiaľ je to skutočne len vo veľmi teoretickej rovine. Ani neviem, či ma Slovan bude chcieť.“

"NHL je biznis a všetko budem riešiť podľa toho, čo je najlepšie pre mňa a pre mojich najbližších. Chápem, že v Islanders by asi boli sklamaní, sú však aj iné možnosti, ako by som to chcel riešiť," uzavrel rozhovor Višňovský.

Držiteľ kompletnej medailovej zbierky z MS odohral dosiaľ v NHL 11 sezón. Profiligovú kariéru odštartoval v Los Angeles Kings, neskôr pôsobil v tíme "olejárov" a naposledy v Anaheime. Celkovo odohral 771 duelov s bilanciou 450 bodov (117+333).

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Ján Zemiar
  • Zdroj: TASR, hokejportal.net

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy