Nemecké médiá našli vinníka v trénerovi a troch hráčoch

Nemecká zostava na semifinále ME s Talianskom
Nemecká zostava na semifinále ME s Talianskom

BERLÍN - Vyradenie Nemecka v semifinále európskeho futbalového šampionátu s Talianskom dáva nemecká tlač za vinu trénerovi Löwovi, ktorý sa vraj dopustil taktických omylov a nezvolil optimálnu základnú zostavu. Z hráčov to najviac "schytali" Bastian Schweinsteiger, Mario Gómez a Lukas Podolski.

"Vyradenie v semifinále nesie Löwov rukopis, " hlása titulok denníka Die Welt, podľa ktorého tréner zvolil zlú taktiku. Proti Taliansku sa dopustil prvých chýb na turnaji a tie boli rozhodujúce, myslí si denník.  "Podolski, ktorý sa opäť vrátil na miesto Schürrleho, bol na ľavej strane totálny prepadák. Rovnako na hrote Gómez, ktorého prihrávky od spoluhráčov pravidelne privádzali na hranicu jeho technických schopností. Mario Balotelli mu na opačnej strane ukázal, ako si má počínať útočník svetovej triedy," vyzdvihol Welt autora oboch talianskych gólov.

"Jogi, kde tentokrát zostala tvoja zlatá ruka?" pýta sa Bild s poukázaním na zostavu, ktorej k úspechu nepomohli ani tri striedania. Podľa denníka úplne zlyhali v polčase striedajúci Gómez a Podolski. Mužstvo získalo príchodom Kloseho a Reusa, ale na obrat v stretnutí to už nestačilo. Özil a Kroos si vraj často prekážali. "Özil mal byť naším tornádom, proti Taliansku bol iba slabým vánkom," komentoval autor výkon elitného ofenzívneho záložníka.

Najčítanejší nemecký denník nešetril ani stredopoliara Bastiana Schweinsteigera, ktorý vraj mal "na majstrovstvách Európy ďaleko do formy z majstrovstiev sveta".

Futbalový magazín Kicker uviedol, že Nemecko narazilo na "extrémne kvalitného, ​​herne silného a šikovného súpera" . Tréner Joachim Löw sa vraj v zostave i taktike pomýlil a narušil tak doterajšiu stabilitu mužstva. Magazín kritizoval predovšetkým skutočnosť, že Löw nevystriedal okrem "extrémne slabých   Podolského a Gómeza tiež fyzicky a herne úplne preťaženého šéfa zálohy Bastiana Schweinsteigera".

"Tréner národného mužstva vždy zdôrazňoval, že sa bude spoliehať len na hráčov v stopercentnej forme. U Schweinsteigera urobil fatálnu výnimku," napísal Kicker.


Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA