Luhový novým trénerom a športovým riaditeľom Petržalky

Ľubomír Luhový
Ľubomír Luhový

BRATISLAVA - Novým trénerom FC Petržalka 1898 sa stal Ľubomír Luhový. Informuje o tom oficiálna stránka Petržalčanov. Po zostupe do III. ligy skupiny Západ získal klub do svojho portfólia podnikateľ Jozef Augustín, ktorý pred dvoma rokmi krstil FC Petržalka 1898 ešte ako poslanec mestského zastupiteľstva.

Ľubomír Luhový v klube prevzal okrem postu trénera aj pozíciu športového riaditeľa. Jeho asistentmi budú Dušan Abrahám a Emil Stranianek.

Počas hráčskej kariéry pôsobil tento bývalý útočník v ôsmich kluboch, v reprezentácii Československa odohral dva zápasy, za národný tím absolvoval deväť stretnutí. Ako tréner viedol Iskru Petržalka, Inter Bratislava a český Třinec

Nový majiteľ klubu Jozef Augustín pre klubovú stránku povedal, že petržalskí futbalisti budú trénovať na Polygrafe a majstrovské zápasy odohrajú v Petržalke na Sklodowskej ulici. Termín domácich zápasov stanovili na nedeľné dopoludnia so začiatkom o 10.30 h.

"Mám skúsenosti z finančného ozdravovania firiem, preto som vstúpil do petržalského klubu. V prvom rade ho treba odbremeniť od neefektívnych výdavkov a postupne splatiť všetky dlhy. Máme postupné ciele, najprv chceme stabilizovať mužstvo a postupne ho pripraviť na návrat do vyššej súťaže," vyhlásil Augustín.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
Internet

DISKUSIA