Radwanská bude v prípade zisku pohára svetovou jednotkou

Agnieszka Radwanská
Agnieszka Radwanská

LONDÝN - Poľský tenis má historicky prvú semifinalistku niektorého z turnajov veľkej štvorky. Agnieszka Radwanská v utorňajšom štvrťfinále tretieho grandslamového podujatia sezóny Wimbledonu zdolala Rusku Mariu Kirilenkovú za 170 minút 7:5, 4:6, 7:5 a skompletizovala zoznam štyroch najlepších žien súťaže dvojhry. V súboji o finále bude ako tretia nasadená favoritkou proti ľavorukej Nemke Angelique Kerberovej, osmičke pavúka.

Londýnski organizátori v utorok večer urobili nečakaný ťah. Pod zatiahnutou strechou uvoľneného hlavného dvorca napokon nechali dohrať posledné štvrťfinále medzi Radwanskou a Kirilenkovou, ktoré predtým pre dážď prerušili za stavu 4:4 v treťom sete na kurte č. 1.

Radwanskej priniesla strecha šťastie, po dvoch neúspešných štvrťfinálových pokusoch z ročníkov 2008 a 2009 jej to konečne vyšlo. Predtým trikrát prehrala medzi ôsmimi najlepšími aj na Australian Open. Dohrávka pritom trvala iba 13 minút.

"Som veľmi šťastná, konečne v semifinále. Nedokážem svoju radosť opísať slovami. Mám pocit, že tento deň mal 40 hodín," povedala juniorská wimbledonská šampiónka z roku 2005 Radwanská.

Poľka bola do utorka jedinou hráčkou najlepšej desiatky rebríčka bez prieniku do grandslamového semifinále. Teraz má dokonca šancu stať sa novou svetovou jednotkou. Potrebuje na to wimbledonský titul.

Druhú semifinálovú dvojicu v utorok utvorili Bieloruska Viktoria Azarenková a Američanka Serena Williamsová.


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA