VIDEO Myjave premiéra nevyšla, Žilina strelila štyri góly

Hráči MŠK Žilina sa radujú z góluHráči MŠK Žilina sa radujú z gólu Zdroj: SITA

ŽILINA - Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v úvodnom zápase 1. kola Corgoň Ligy nad Spartakom Myjava 4:1. Úradujúci majster načal na svojom ihrisku nováčika súťaže v prvom polčase presným zásahom Guimu, v druhom dejstve pridali ďalšie tri góly Róbert Pich, Miroslav Káčer a Miroslav Barčík. Za hostí skorigoval výsledok dve minúty pred koncom Roman Častulín.

Prvý strelecký pokus videli diváci pod Dubňom už v druhej minúte, útočník hostí Sabo však v sľubnej pozícii minul. Prvú vážnejšiu príležitosť si vypracovali domáci v 13. minúte, keď po Leitnerovom rohovom kope skončila hlavička Piačeka tesne nad bránou Solničku. Zahrmieť mohlo na druhej strane hneď z protiútoku Myjavy, no Majerníkovi na vlhkom teréne dobre nesadla lopta a Dúbravka tak nemusel zasahovať. V 20. minúte Štrba vysunul do brejku Saba, ale gólman "šošonov" včasným vybehnutím zmaril jeho rodiacu sa šancu. Skóre stretnutia otvoril po polhodine hry Portugalčan Guima, ktorý dorazil do siete loptu po skrumáži pred bránou, vyplývajúcou z Barčíkovej štandardky - 1:0. Hostia mohli korunovať svoj sympatický výkon vyrovnávajúcim gólom do šatne, no Dúbravka zmaril v 43. minúte tutovku Sládeka a po ňom aj dorážku Majerníka.

Krátko po zmene strán mali domáci na dosah druhý gól, keď Barčíkov strieľaný center usmernil v šestnástke tesne vedľa Akakpo. Čo sa nepodarilo jemu, zvládol v 59. minúte Pich, ktorý sa uvoľnil na hranici veľkého vápna a s prehľadom obstrelil bezmocného Solničku - 2:0. "Kopaničiari" sa nestihli spamätať z druhého úderu a vzápätí prišiel tretí, keď sa im v 63. minúte nepodarilo upratať loptu do bezpečia a Káčer hlavou pohodlne skóroval - 3:0. V 72. minúte došlo k spornej situácii v šestnástke domácich, keď Sabo spadol v súboji s Dúbravkom, čo však neviedlo k pokutovému kopu, ale k druhej žltej a následne červenej karte hráča hostí. Oslabená Myjava inkasovala po štvrtý raz v 79. minúte, keď Barčík pri svojom priamom kope ideálne zakrútil loptu ponad súperov múr - 4:0. Hostia, mohutne povzbudzovaní početnou skupinou svojich priaznivcov, sa napokon dočkali aspoň čestného úspechu, keď ich historicky prvý gól v najvyššej súťaži zaznamenal dve minúty pred koncom Častulín a spečatil tak skóre na konečných 4:1.

MŠK Žilina - Spartak Myjava 4:1 (1:0)
Góly: 32. Guima, 59. Pich, 63. Káčer, 79. Barčík - 88. Častulín. Rozhodoval: Prešinský, ŽK: Sabo (Myjava), ČK: 72. Sabo, 3112 divákov.

Žilina: Dúbravka - Mabouka, Piaček, Akakpo, Leitner (72. Angelovič) - Barčík, Káčer, Pečovský, Paur (54. Šulek) - Pich, Guima (65. Deza)

Myjava: Solnička - Neoveský, Častulín, Černáček, Duga - Ďuriš (60. Petráš), Štrba (69. Dian), Majerník, Sabo - Kosík (80. Šebek), Sládek

Frans Adelaar (tréner Žiliny): "V prvom polčase sme mali problém s priestorom, Myjava hrala organizovane a my sme nemali dostatok miesta. V druhom dejstve sme hrali lepšie pozične, dokázali sme si meniť miesta. Som spokojný, že sme štyrikrát skórovali a myslím si, že sme zaslúžene vyhrali. "

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): "Bol to pre nás historický zápas. V autobuse sme si hovorili, že takto pred rokom sme cestovali niekde do Jaslovských Bohuníc a teraz k majstrovi do Žiliny. Myslím si, že napriek vysokej prehre sme zanechali dobrý dojem. V prvom polčase sme sa až na tú jednu štandardku držali, hriechom bolo nevyužitie našich šancí, lebo tri boli gólové. Po zmene strán nás pribrzdil druhý gól, dostali sme sa do útlmu, strachu a priveľkého rešpektu, čo viedlo k tretiemu gólu. Potom sme mali kopať penaltu, namiesto toho sme prišli o vylúčeného hráča. Gól by som označil za takú malú odmenu za naše snaženie. Celkovo však bola Žilina lepšia, gratulujem jej k víťazstvu a držím palce v utorňajšom zápase."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv