Tréner Juventusu Conte vypovedal o korupcii v Taliansku

Antonio ConteAntonio Conte Zdroj: SITA

RÍM - Tréner futbalistov Juventusu Antonio Conte v piatok vypovedal kvôli podozreniu zo zapletenia do škandálu s ovplyvňovaním zápasov. Štyridsaťdvaročný kouč pred vyšetrovacou komisiou talianskeho zväzu strávil tri hodiny a štyridsať minút.

"Mám radosť, pretože konečne prišiel deň, keď som mohol v pokoji predniesť pravdivú verziu," citovala agentúra Reuters Conteho, ktorý vinu popiera. "Teraz sa môžem v pokoji vrátiť k tomu, čo viem najlepšie - trénovanie," povedal kouč, ktorý sa s Juventusom chystá na obhajobu titulu.

Conteho obvinil záložník Filippo Carobbio, ktorého tréner v predposlednej sezóne viedol v Siene. Podľa futbalistu, ktorý po zatknutí za ovplyvňovanie výsledkov kvôli stávkam začal spolupracovať s políciou, kouč vedel minimálne o zmanipulovanom zápase medzi Sienou a Novarou v apríli 2011.

Rozsiahly stávkový škandál odhalila polícia vlani a celkovo bolo pre podozrenie z ovplyvňovania výsledkov zadržaných vyše 40 ľudí. Problémy s korupciou mal taliansky futbal už v roku 2006 a Juventus vtedy prišiel o dva tituly a bol za trest poslaný do druhej ligy.

V aktuálnej afére nazvanej vyšetrovateľmi "Posledná stávka" sú podozriví napríklad súčasní talianski reprezentanti Domenico Criscito z Petrohradu s Leonardom Bonuccim z Juventusu, bývalí hráči národného tímu Giuseppe Signori, Stefano Mauri s Cristianom Donim a obranca Bergama Andrea Masiello, ktorý sa priznal, že v sezóne 2010/2011 si dal úmyselne vlastný gól, aby jeho tím prehral s Bari 0:2.

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články