VIDEO Saganmánia v Bratislave, vítalo ho zelené námestie

Peter Sagan na Hlavnom námestí v BratislavePeter Sagan na Hlavnom námestí v Bratislave Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Slovenský cyklista Peter Sagan sa po úspešnom účinkovaní na Tour de France a vystúpení na olympiáde vrátil na Slovensko. Zdržal sa tu iba niekoľko hodín a počas toho pripravil jeho manažér Jozef Korbel bohatý program.

Najprv sa slovenský cyklistický "zázrak" dostal pod paľbu otázok od novinárov, následne si prevzal nové auto od svojho sponzora a v popoludňajších hodinách sa presunul na Hlavné námestie v Bratislave. 

" Ďakujem za podporu, fanúšikom, ale aj sponzorom. Tour som skutočne zajazdil nad očakávanie a tie OH už mali byť iba bonus. Nemrzí ma, že som nezískal medailu, som ešte mladý a budú aj ďalšie šance," povedal na úvod tlačovej konferencie Peter Sagan a s humorom pokračoval: "Na nejaké veľké oslavy s tímom ani nebol čas. V podstate som neustále v jednom kolotoči. Pomaly sa ani nestíham vybaliť a už zase niekam cestujem. Aj teraz, za rodičmi sa vôbec nedostanem, ešte v týchto chvíľach sa mi tu v Bratislave perie prádlo, takže ho budem potrebovať vyvesiť a potom sa presúvam na preteky."

Do dejiska tlačovky dorazilo aj množstvo priaznivcov, Peter Sagan sa ochotne podpisoval a pózoval na fotografiách

Peter Sagan rozdal množstvo

Po mediálnych povinnostiach sa celý štáb okolo Petra Sagana presunul na Hlavné námestie v Bratislave, kde už prebiehal sprievodný program pred akciou "Vitaj Peťo!

Vo viac ako 30-stupňovej horúčave sa predstavili tanečníčka a etiópska kráska Aron "Mitu" Tesfayer, zaujalo vystúpenie žilinských bikerov Jozefa Šusteka a Adama Krupu s ich skupinou, svoje umenie predviedli sexi tanečnice z Unique a hudobný doprovod obstaral Orchester Bronislava Dobrotu s legendami Oskarom Rózsom a Martinom Valihorom.

Medzitým sa námestie veľmi slušne zaplnilo a dominovala zelená farba, ktorá symbolizovala dres pre víťaza súťaže aktivity na Tour de France. Ľudia prišli z rôznych miest, chceli vidieť mladého cyklistu aspoň na pár minút naživo. Zelené tričká, cyklistické dresy vo farbách Liquigasu, pomaľované ruky a tváre detí, slovenské vlajky a množstvo zelených balónikov ponúklo nádhernú kulisu.

Krátko pred 15:00 sa na námestí zjavil aj hlavný "hrdina". Diváci mu vytvorili špalier, do ktorého prišiel Sagan na bicykli a mohol si exhibične pripomenúť cieľové dojazdy z pretekov.

Hlavné "zelené" námestie v Bratislave

Privítanie Petra Sagana na

Privítanie Petra Sagana na

Privítanie Petra Sagana na

Deti majú nový idol

Privítanie Petra Sagana na

Odkaz od najmenších priaznivcov

Privítanie Petra Sagana na

Niekoľko stoviek fanúšikov pripravilo Saganovi búrlivé privítanie. Žilinský rodák poďakoval za podporu priaznivcom, ale aj celému svojmu tímu a otcovi. Potom už prišiel rituál, ktorý je súčasťou každých pretekov. Víťaz dostane od hostesiek cenu, kyticu a šampanské. Inak tomu nebolo ani v Bratislave a slovenský pretekár si v zelenom drese tieto gratulácie naplno vychutnával.

Privítanie Petra Sagana na

Privítanie Petra Sagana na

Privítanie Petra Sagana na

Ošiaľ z úspechov na Tour de France už čiastočne "vychladol", ale Peter Sagan si podobné privítanie určite zaslúžil. Možno s ešte väčším davom ľudí, ale to už je iná téma...mrzieť môže iba fakt, že jeho príchod na Slovensko nevyšiel tesne po skončení TdF.

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: športky, ts

Súvisiace články

Staršie správy

Videá