Dominanciu Britov v cyklistike potvrdila Trottová v omniu

Laura TrottováLaura Trottová Zdroj: SITA

LONDÝN - Zlatú medailu v omniu dráhových cyklistiek na OH v Londýne získala domáca reprezentantka Laura Trottová (20). Pred záverečnou šiestou disciplínou, pretekmi na 500 s pevným štartom, figurovala Britka na druhej priečke za americkou rovesníčkou Sarah Hammerovou.

Zásluhou najlepšieho času 35,110 s sa úradujúca majsterka sveta z apríla z Melbourne napokon posunula na vrchol výsledkovej listiny pred dovtedajšiu líderku, ktorá si pripísala "štvorku". V súčte umiestnení dosiahla Trottová hodnotu 18 v porovnaní s Hammerovej údajom 19. Tretia skončila Austrálčanka Annette Edmondsová (24).

Rodáčka z Harlowu Trottová sa na olympijských hrách podieľala aj na triumfe organizujúcej krajiny v stíhacích pretekoch družstiev na 3 km.

Pre domácu Britániu získala už šieste víťazstvo z dráhovej cyklistiky na londýnskych hrách.

Omnium: 1. Laura Trottová (V. Brit.) 18 b., 2. Sarah Hammerová (USA) 19, 3. Annette Edmondsonová (Aus.) 24, 4. Tara Whittenová (Kan.) 37, 5. Jolien D´Hooreová (Belg.) 45, 6. Kirsten Wildová (Hol.) 50, 7. Joanne Kiesanowská (N. Zél.) 55, 8. Marlies Mejiasová-Garcíová (Šp.) 57