VIDEO Anglicko zvládlo šláger, Argentína vyhrala v Nemecku

Lionel Messi a brankár Marc-Andre ter StegenLionel Messi a brankár Marc-Andre ter Stegen Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Španielska zvíťazili v prípravnom zápase v Bayamone nad domácim Portorikom 2:1. O triumfe úradujúcich majstrov sveta i Európy rozhodli v závere prvého polčasu Cazorla s Fabregasom, Portoričania v druhom polčase už iba skorigovali prehru.

Paraguaj remizoval v prvom zápase pod vedením uruguajského trénera Gerarda Pelussa vo Washingtone s Guatemalou 3:3. O druhý gól štvrťfinalistu MS 2010 v JAR sa pri premiére v drese "La Albirroja" postaral argentínsky rodák Jonathan Fabbro zo Cerra Porteňo.

V stredu zvíťazila Bosna a Hercegovina vo waleskom Cardiffe s domácou reprezentáciou 2:0, keď sa strelecky presadili Vedad Ibiševič a Miroslav Stevanovič. Aktívnejší boli počas celého zápasu hostia, ktorí sa o streľbu pokúšali až 19-krát. Do priestoru bránky mierilo však len päť pokusov na obidvoch stranách. V tomto smere sa najviac darilo útočníkovi Manchestru City, Bosniakovi Edinovi Džekovi.

V "divokom" súboji v nórskom hlavnom meste Osle sa stretla domáca reprezentácia s najväčším favoritom v "slovenskej" kvalifikačnej G-skupine Gréckom. Zverenci trénera Fernanda Santosa sa dostali do vedenia už v 7. min, keď strelecky uspel obranca Torosidis. O šesť minút neskôr padli hneď dva góly, lenže okrem Gréka K. Papadopulosa sa presadil aj domáci Hangeland. Majstri Európy z roku 2004 vstupovali do druhého dejstva s jednogólovým náskokom. Ten zvýšil po desiatich minútach na ihrisku Mitroglou, lenže Nór John Arne Riise pätnásť minút pred koncom znížil na konečných 2:3.

V Podgorici zvíťazili Čiernohorci nad reprezentantmi Lotyšska 2:0. V 36. min skóroval Stevan Jovetič z Fiorentiny, ktorého dlhodobo lanári londýnska Chelsea. V druhom dejstve potvrdil presným zásahom prevahu Balkáncov Filip Kasalica. Lotyši stavili na defenzívu, no s taktikou rýchlych brejkov neuspeli.

Švédsko - Brazília 0:3 (0:1)
Góly: 32. Damiao, 84. a 86. Pato (druhý z 11 m)

Nemecko - Argentína 1:3 (0:1)
Góly: 81. Höwedes - 45. Khedira (vlastný), 52. Messi, 73. di Maria, 30. Zieler (Nem.)

Belgicko - Holandsko 4:2 (1:0)
Góly: 20. Benteke, 75. Mertens, 75. Lukaku, 80. Vertonghen - 54. Narsingh, 55. Huntelaar

Estónsko - Poľsko 1:0 (0:0)
Gól: 90.+3 Vassiljev

Severné Írsko - Fínsko 3:3 (2:2)
Góly: 7. Ferguson, 19. Lafferty, 84. Paterson (11 m) - 22: Spary, 24. Pukki, 78. Hetemaj

Srbsko - Írsko 0:0

Slovinsko - Rumunsko 4:3 (1:0)

Góly: 4. Cesar, 51: a 60. Dedič (prvý z 11 m), 70. Kirm - 56. Papp, 68. Torje (11 m), 79. Grozav

Paraguaj - Guatemala 3:3 (1:2)
Góly: 1. Cardozo, 53. Fabbro, 63. Perez - 8. a 29. Pappa (prvý 11 m), 84. Ruiz (11 m)

Ekvádor - Chile 3:0 (2:0)
Góly: 10. Vilalba, 14. Ayovi, 17. Montero

Mexiko - USA 0:1 (0:0)
Gól: 80. Orozco

Kostarika - Peru 0:1 (0:1)
Gól: 8. Carrillo, ČK: 45. L. Ramírez (Peru)

Bolívia - Guyana 2:0 (0:0)
Góly: 89. Mojica (z pok. kopu), 90. M. Suarez