VIDEO Dva góly Sylvestra v pohári, skóroval aj Mak

Daniel Hintzke a Róbert Mak v súbojiDaniel Hintzke a Róbert Mak v súboji Zdroj: SITA

BERLÍN - Nemecký 1. FC Norimberg dostal už v 1. kole Pohára DFB knokaut od amatérov z regionálnej súťaže. Norimberčania, v drese ktorých vybehol na trávnik v 63. minúte Slovák Róbert Mak, prehrali na ihrisku TSV Havelse 2:3 po predĺžení. O rozhodujúci presný zásah sa postaral v 97. minúte stredopoliar Mark Vučinovič.

So súťažou sa rozlúčil aj bundesligový Hamburger SV, ktorý podľahol treťoligovému Karlsruheru SC 2:4. O spokojnosti nemôžu hovoriť ani v klube Hertha BSC, ktorá prehrala s Wormatiou Worms 1:2. Berlínsky klub, ktorý zostúpil z Bundesligy, získal v dvoch zápasoch nového ročníka druhej najvyššej súťaže jediný bod a renomé sa mu nepodarilo napraviť ani v pohári.

Brémy zopakovali minuloročné zlyhanie z prvého kola s Heidenheimom . Domáci Munster nezabrzdilo ani to , že v najteplejšom dni na nemeckom území v tomto roku nastúpil v čiernych dresoch , nerozohraného súpera dokázal predčiť a zvíťazil 4:2 po predĺžení.

Do druhého kola suverénne vkráčal Hannover 96 po víťazstve 6:1 nad FC Nöttingen, rovnako s prehľadom postúpilo do ďalšej fázy aj Schalke, keď zvíťazilo nad Saarbruckenom 5:0.

Dvoma gólmi sa v drese Aue predviedol Jakub Sylvestr a výrazne prispel k postupu cez Frankfurt.

TSV Havelse - 1. FC Norimberg 3:2 po predĺžení - Róbert Mak nastúpil v 63. minúte a v 80. minúte vyrovnal na 2:2

Karlsruhe - Hamburg 4:2

Munster - Brémy 4:2 po predĺžení

Saarbrucken - Schalke 0:5

Hennef - Mníchov 1860 0:6

Nöttingen - Hannover 1:6

Rossbach/Verscheid - Mainz 0:4 - Radoslav Zabavník (Mainz) presedel duel na lavičke náhradníkov

Erzgebirge Aue - Eintracht Frankfurt 3:0 - Jakub Sylvestr (Aue) hral do 90. min a strelil dva góly

Wormatia Worms - Hertha Berlín 2:1
Aalen - Ingolstadt 3:0
Bielefeld - Paderborn 3:1
Burghausen - Düsseldorf 0:1
Rostock - Kaiserslautern 1:3
Rossbach/Verscheid - Mainz 0:4