VIDEO Višňovského trápi viac štrajk ako súd: Nie je príjemné čakať

Ľubomír VišňovskýĽubomír Višňovský Zdroj: športky, ts

BRATISLAVA - Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský (36) sa rozhodol bojovať na arbitrážnom súde NHL nie iba za seba, ale najmä pre poriadok v pravidlách profiligy. Skúseného beka čaká arbitráž v utorok 4. septembra.

"Nemusím ísť do Ameriky, bude sa to riešiť pravdepodobne cez videohovor. Nedá sa povedať, že som nervózny alebo niečo podobné. V tomto spore bojujem aj za ostatných hráčov. Bojujem za to, aby bol v pravidlách poriadok, či tím má právo za daných podmienok vymeniť hráča. Povedal som si, že do toho idem práve s týmto cieľom. Či skončím v Islanders alebo niekde inde, je mi to jedno," uviedol Ľubomír Višňovský.

Predmetom arbitrážneho konania je júnová výmena z  Anaheimu Ducks do New Yorku Islanders. Podľa Višňovského aj hráčskej asociácie NHLPA "káčeri" porušili klauzulu v hráčovej zmluve, podľa ktorej ho počas prvých štyroch rokov platnosti kontraktu klub nemohol vymeniť bez jeho súhlasu, v piatom tak mohol urobiť len do jedného z desiatich mužstiev podľa zoznamu od samotného hokejistu. Ducks ho k "ostrovanom" poslali aj napriek tomu, že od Višňovského nemali spomenutý zoznam.

"V Anaheime si myslia, že klauzula o trejde s mojím súhlasom výmenou po odchode do Edmontonu padla, čo tvrdia aj vo vedení NHL. Iný názor má však hráčska asociácia NHLPA. Nie je síce isté, či spor vyhrám, ale zhováral som sa o tom s mojím agentom Neillom Sheehym. Vraví, že na arbitráži by sme sa mohli dozvedieť, kto má pravdu. Šance sú podľa neho vyrovnané. Ak v spore uspejem, opätovne by som sa stal hráčom Anaheimu. Ale po júnovej výmene by som tam pravdepodobne nezotrval a zrejme by som naozaj napísal zoznam desiatich klubov, v ktorých by som chcel hrať a kam by ma mohli poslať," uviedol v druhej polovici júla Ľubomír Višňovský.

Slovenský obranca je pripravený na akékoľvek rozhodnutie súdu. "Islanders pre mňa nie je problém. Sám rátam s tým, že tam zostanem. Človek však nikdy nevie, možno sa vrátim do Anaheimu. V tom prípade ma asi klub požiada o zoznam desiatich tímov, kam by ma mohli vymeniť. Potom by začali rokovať. Možno však prídu na to, že sa im v obrane zídem. Uvidíme, čo sa stane, radšej nebudem predbiehať. V prvom rade musím počkať na rozhodnutie súdu. Ak by som sa vrátil do Anaheimu, možno by som na zoznam napísal na prvé miesto Islanders. Nebránim sa hrať za Islanders, mne ide o spravodlivosť, aby bolo jasno v pravidlách," povedal Ľubomír Višňovský.

Višňovský už trénuje vo farbách NY Islanders

Necelé dva týždne po Višňovského arbitrážnom konaní sa skončí platnosť kolektívnej zmluvy medzi vedením NHL a jej hráčskou asociáciou NHLPA. Ak sa obe strany do 15. septembra nedohodnú na znení novej, reálne hrozí, že začiatok sezóny v kanadsko-americkej profilige sa posunie.

"Bol by som najradšej, keby sa NHL začala normálne. Som už starší hráč, pre mňa nie je príjemné čakať. Neviem, koľko sezón ešte potiahnem a či náhodou toto nebude moja posledná. Neovplyvním to však a dúfam, že sa dohodneme. Zatiaľ to nevyzerá najružovejšie. Teraz malo byť jedno veľké stretnutie, ktoré ani neviem prečo zrušili. Čím bližšie k 15. septembru, tým to aj my hráči prežívame intenzívnejšie. Je mi smutno z toho, že pán Bettman nechce absolútne z ničoho poľaviť. Stále to robíme my hráči. Osem rokov dozadu si majitelia klubov stanovili podmienky a my sme na ne museli pristúpiť. Teraz sú opäť zlé podmienky, znova si ich nadiktujú oni a my ich máme prijať. Je to také trochu neférové, aj druhá strana by na mohla niečo urobiť pre dohodu. Ja sa pripravujem na novú sezónu tak, že sa liga začne. Ak nie, potom budem riešiť, čo bude ďalej," uviedol Ľubomír Višňovský.

Keďže už v minulosti odohral skúsený obranca niekoľko sezón v Slovane Bratislava, po vstupe belasých do Kontinentálnej hokejovej ligy je namieste otázka, či by si Višňovský v prípade výluky v NHL nechcel vyskúšať účinkovanie aj v tejto lige.

"Je to možné, nebránim sa tomu, prečo nie. Otázne je, ako to napokon dopadne. Uvidím, či príde ponuka, a potom to začnem riešiť," poznamenal topoľčiansky rodák.

Višňovský si zatrénoval s mladými hráčmi Slovana Bratislava

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: športky, ts
  • Zdroj: SITA, TASR, športky, ts

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy