Daille istým víťazom seriálu v K1 mužov, Hradilek desiaty

Etienne DailleEtienne Daille Zdroj: SITA

PRAHA - Francúz Etienne Daille vyhral kajak mužov na štvrtých pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome v pražskej Troji. Vo finále zdolal o 1,18 sekundy Poliaka Mateusza Polaczyka, tretí skončil Nemec Fabian Dörfler. Pri neúčasti olympijského víťaza Daniela Molmentiho nepotvrdil úlohu najväčšieho favorita strieborný z Londýna 2012 Vavřinec Hradilek, ktorý ako jediný z finalistov minul bránku a obsadil 10. miesto. Daille vyhral tento rok už tretie preteky SP a je už istým víťazom päťdielneho seriálu, ktorý vyvrcholí na budúci víkend v Čunove.

Finále súťaže kajakárov bolo bez slovenského zástupcu. Do najlepšej desiatky sa zo semifinále nepodarilo dostať žiadnemu z tria Martin Halčin, Miroslav Urban a Jakub Grigar. V semifináe skončil najlepšie Halčin, ktorý obsadil 20. miesto.

Výsledky - SP vo vodnom slalome v Prahe - Troji:
K1 muži - finále: 1. Etienne Daille (Fr.) 89,72 (0), 2. Mateusz Polaczyk (Poľ.) 90,90 (0), 3. Fabian Dörfler 90,95 (0), 4. Sebastian Schubert (obaja Nem.) 91,08 (0), 5. Boris Neveu (Fr.) 91,33 (0), 6. Lukas Mayr (Tal.) 92,77 (0), ... do finále nepostúpili: 20. Martin Halčin, 25. Miroslav Urban, 40. Jakub Grigar (všetci SR)