Griga: S bodom spokojní nie sme, vzhľadom na priebeh ho berieme

Stanislav Griga
Stanislav Griga

VILNIUS - Sklamanie z remízy 1:1 na pôde Litvy v kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta 2014 do Brazílie neskrýval tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Stanislav Griga. V silách jeho zverencov, ktorých vedie spoločne s Michalom Hippom, totiž bolo na umelej tráve Národného štadióna vo Vilniuse bodovať naplno.

„Vstúpili sme do zápasu dvoma šancami a celkom aktívne. V prvom polčase prišlo po prvej dobrej desaťminútovke nevýrazných 25 minút, počas ktorých sme hrali pasívne, boli sme pomalí a hrali bez pohybu. Súper nás potrestal a prehrávali sme 0:1. S týmto úsekom zápasu sme najmenej spokojní. Naopak, v poslednej pätnásťminútovke prvého dejstva sme odohrali najlepšiu časť zápasu, kedy sme vyrovnali a mali aj ďalšie gólové príležitosti. Boli sme rýchli, priamočiari. Hrali sme tak, ako sme si povedali, že by sme mali počas celého súboja,“ začal zápasové hodnotenie 50-ročný Griga a pokračoval: „Počas prestávky sme si povedali, že v aktivite budeme pokračovať. Mali sme vtedy psychickú výhodu, veď sme vyrovnali. Boli sme lepší a verili sme, že duel zvládneme. Prišlo vylúčenie a išli sme do desiatich. Myslím si, že s desiatimi hráčmi sme neodohrali zlých 30 minút, súpera sme do gólovej príležitosti nepustili, ale ani my sme si čistú šancu nevytvorili. Nakoniec musíme byť spokojní s bodom.“

Z celého duelu rodáka zo Žiliny sklamalo slabých 25 minút v prvom polčase. „Chceli sme tu získať tri body. V prvej časti sme znovu tak trochu zopakovali prvopolčasové Dánsko, hrali sme profesorský futbal ‘všetko do nohy‘. Tam sme si možno prešustrovali lepší výsledok,“ myslí si Stanislav Griga. „Čakali sme, že to bude ťažký zápas. Litovčania boli kompaktní, agresívni a priamočiari smerom dopredu. Čakali sme iba, že Radavičius bude hrať na hrote a Šermas bude operovať ´pod ním´. S bodom spokojní nie sme, ale vzhľadom na to, že sme hrali proti nebezpečnému súperovi na jeho pôde, nám nič iné nezostáva ako výsledok zobrať. Ani ďalší súperi to tu nebudú mať ľahké. Nakoniec bod musíme brať, ale keby sme boli jedenásti, tak k hráčom by sme boli teraz viac kritickí,“ doplnil.

„Hlavne v druhom polčase hráči siahli na dno svojich síl. Nechýbala im bojovnosť, ale bohužiaľ vždy to nejakým spôsobom doháňame. Nedokážeme nasadenie a oduševnenie preukázať po celých 90 minút,“ uviedol Griga. Rovnako ako slovenskí reprezentanti aj on považuje vylúčenie Viktora Pečovského z 55. min ako veľmi prísne. „Bol to súboj, Viktor protihráča asi zachytil. Takých a aj viac nebezpečnejších súbojov, aj lakťami, tam bolo ďaleko viac. Podľa mňa bolo vylúčenie prísne,“ poznamenal kormidelník slovenského reprezentačného mužstva. Grigu mrzel aj inkasovaný gól: „Bol úplne zbytočný a lacný. Na takéto štandardky sme upozorňovali a napokon sme to nezvládli. Úplne lacný gól.“

Tréner slovenského výberu však videl na výkone svojich zverencov aj pozitíva. „Dôležité je, že som videl na samotných hráčoch, že chceli vyhrať. Pri štandardkách sa tlačili hore. Pozitívne je, že práve hráči neboli spokojní s výsledkom,“ prezradil Griga, ktorý v 79. min vymenil útočníkov, Mareka Bakoša nahradil Martin Jakubko. „Marek mi pár minút pred koncom hlásil, že ho jeden zo súperov nakopol. Neviem, či je to svalové zranenie alebo nakopnutie. Marek ukazoval, že potrebuje vystriedať. Verím, že do utorka bude v poriadku,“ ukončil bývalý reprezentant Česko-Slovenska.


Zdroj:
SITA, youtube
Foto:
SITA

DISKUSIA