Bosniaci pri streleckej chuti, Grécko si poradilo s Litvou

Darvydas Sernas a Kostas KatsouranisDarvydas Sernas a Kostas Katsouranis Zdroj: SITA

ZENICA - Dva góly Misimoviča a presné zásahy Pjaniča a Džeka pomohli futbalistom Bosny a Hercegoviny k víťazstvu 4:1 nad Lotyšskom v zápase "slovenskej" G-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2014 do Brazílie.

Zverenci trénera Safeta Sušiča počas stretnutia udávali tempo hry, dostávali sa do príležitostí a okrem štyroch gólov trafil Džeko ešte aj do hornej žrde Vaninsovej bránky.

Hráčov Bosny a Hercegoviny najprv v 5. min "schladil" gól kapitána hostí Kasparsa Gorkšsa, ale o sedem minút neskôr Misimovič vyrovnal z pokutového kopu a potrestal tak faul na spoluhráča Džeka. Balkánci následne opäť získali prevahu a k zvýšenému sebavedomiu v druhom dejstve im pomohol aj Pjaničov gól "do šatne" v 44. minúte. Misimovič v prvej desaťminútovke druhého dejstva a Džeko v nadstavenom čase pridali ďalšie dva góly. Bosnicaci tak zostávajú na čele skupiny, keď v dvoch dueloch dokázali nastrieľať 12 gólov.

Bosna a Hercegovina - Lotyšsko 4:1 (2:1)
Góly: 12. (z pok. kopu) a 54. Misimovič, 44. Pjanič, 90.+ Džeko - 5. Gorkšs, rozhodoval: Aytekin (Nem.)

Bosna a Hercegovina: Begovič - Mujdža, Spahič, Vranješ - Lulič (30. Vršajevič), Pjanič, Misimovič, Zahirovič, Salihovič (90.+ Sunjič) - Ibiševič (87. Medunjanin), Džeko

Lotyšsko: Vanins - Krjauklis, Klava, Ivanovs, Gorkšs - Laizans, Rugins, Lukjanovs (80. Zjuzins), Višnakovs (61. Kamešs), Cauna - Rudnevs (61. Verpakovskis)

Góly Sotirisa Ninisa a Kostasa Mitrogloua pomohli futbalistom Grécka k víťazstvu 2:0 nad Litvou.

Zverenci portugalského trénera Fernanda Santosa mali na Štadióne Georgiosa Karaiskakisa zväčša prevahu. V prvom dejstve si Gréci vypracovali viacero streleckých príležitostí, ale po veľkom tlaku sa dočkali presného zásahu až po desiatich minútach druhého polčasu. Gekas najprv hlavičkoval do žrde brankára Karčemarskasa, ale k lopte sa dostal Sotiris Ninis, presadil sa v súboji s obrancom Litvy a krížnou strelou otvoril skóre. V 72. min trafil presne do dolného rohu litovskej bránky Kostas Mitroglou. Reprezentanti Litvy aj vďaka výbornému výkonu brankára Karčemarskasa inkasovali len dvakrát. Futbalisti Grécka sú po dvoch víťazstvách iba vinou horšieho skóre v tabuľke G-skupiny druhí za reprezentantmi Bosny a Hercegoviny.

Grécko - Litva 2:0 (0:0)
Góly: 55. Ninis, 72. Mitroglu, rozhodoval: Courtney (Sev. Ír.)

Grécko: Karnezis - Torosidis, K. Papadopulos, Sokratis, Spyropulos - Tziolis, Maniatis (46. Mitroglou), Katsuranis - Ninis, Fortunis (67. Holebas) - Gekas (80. Mavrias)

Litva: Karčemarskas - D. Šemberas, Žaliukas, Klimavičius, Borovskij (46. D. Česnauskis) - Velička (76. Novikovas), Šernas (57. Rimkevičius), Vičius, Mikoliunas, Vaitkunas - E. Česnauskis