Slovan neudržal dvojgólový náskok, skvelý obrat Dinama Minsk

Laine prekonal Janusa hneď dvakrátLaine prekonal Janusa hneď dvakrát Zdroj: goals.by

MINSK - Hokejisti Slovana Bratislava nastúpili na historicky prvý zápas Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade súpera. Ich úvodným súperom na tripe bolo bieloruské Dinamo Minsk. Na body však nováčik KHL nedosiahol, keď neudržal nádejné vedenie 2:0 a po obrate domáceho tímu prehral 3:4.

Slovan sa v nablžiše predstaví v sobotu 15. septembra na ľade Viťaza Čechov, ktorý dnes podľahol pražskému Levu 0:2.

Dinamo Minsk - Slovan Bratislava 4:3
Góly: 14. Krajíček (Laine, Irgl), 34. Laine (Drozd, Corso), 43. Laine (Stas, Irgl), 50. Murphy (Stapleton) - 4. Vondrka (Bližňák), 12. Hudáček (Lipiansky, Šatan), 60. Sigalet (Šťastný)
Rozhodcovia: Dejev, Cyplakov - Michajevič, Nesterov (všetci Rus.), vylúčení: 7:6 na na 2 min, navyše Denisov (Minsk) na 10 min, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, 15 005 divákov.

Dinamo: Haugen - Karalahti, Denisov, Krajíček, Goroško, Murphy, Černook, Nogačiov - Platt, Stapleton, Pivko - Drozd, Corso, Kulakov - Irgl, Kitarov, Laine - Meleško, Dudko, Staš.

Slovan: Janus - Boumedienne, Švarný, Vondrka, Bližňák, Miklík - Sigalet, Tabaček, Bartovič, Kytnár, Kukumberg - Mihalik, Štajnoch, Hudáček, Lipiansky, Šatan - Luža, Kudrna, Ölvecký, Šťastný, Mikúš

Slovan vstúpil do zápasu aktívnou hrou a už po 181 sekundách ju pretavili do prvého gólu. Bližňák vybojoval puk, prihral na núkajúceho sa Vondrku a ten pohotovou strelou prekonal nórskeho gólmana Haugena. Domáci zaskočení razantným nástupom súpera sa dlho na ľade iba hľadali a po šanci Ölveckého boli radi, že ich manko nenarástlo. Potom však išiel na trestnú lavicu fínsky bek Minska Karalahti a presilovku Slovan využil na druhý gól - Lipiansky takmer z bránkovej čiary poslal puk na druhú stranu bránkoviska, odkiaľ sa nemýlil Hudáček. O chvíľu neskôr ale pri Kytnárovom treste odpovedali domáci, keď Janus ani rybičkou nezachytil dorážku Čecha Krajíčka.

Na začiatku druhej časti najskôr arbitri po dlhej porade s videorozhodcom neuznali Dinamu gól, dosiahnutý vysokou hokejkou, ale domáci výrazne pridali a vytvárali si šance pred Janusovou bránkou. Postupne neuspeli Laine a Pivko, na druhej strane z brejku Haugen vychytal Hudáčka. V 35. minúte Slovan mohol zvýšiť svoj náskok po spolupráci Šatana s Hudáčkom, ale druhý menovaný neuspel sám pred brankárom a z protiútoku Minsk vyrovnal na 2:2. Laine zostal trestuhodne sám pred Janusom a puk poslal do siete.

Minsk dokonal obrat v stretnutí v tretej tretine, najmä vďaka disponovanému Lainemu. Ten v 43. minúte pridal svoj druhý gól, keď na trikrát prepasíroval puk za Janusa a obranca Murphy desať minút pred koncom v presilovke z ľavého kruhu prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 4:2. Slovanisti sa ešte v závere snažili zdramatizovať duel, 21 sekúnd pred sirénou tretej tretiny ešte Sigalet delovkou vykresal iskierku nádeje, ale na vyrovnávajúci gól už hostia nemali dostatok času.

Rostislav Čada (tréner Slovana): "Bol to kvalitný zápas. V prvej tretine sme boli lepším tímom, ale nepomohol nám inkasovaný gól. Bol to dôležitý moment, Dinamo potom pridalo a prevzalo iniciatívu. Jeho hráči boli agresívnejší a to bolo jazýčkom na váhach. V závere sa nám podarilo znížiť, ale už sme nemali čas na vyrovnanie."

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ONLINE komentár:

60. min: Je tu koniec! Záverečná hra bez brankára úspech nepriniesla a historický duel na ľade súpera slovenskému nováčikovi KHL nevyšiel a v Minsku prehráva tesne 3:4.

60. min: Diváci už oslavujú, Slovan sa však ešte sympaticky snaží a prichádza odmena v podobe gólu Sigaleta 21 sekúnd pred koncom.

57. min: Čas neúprosne beží, hra sa presunula pred Janusa a Minsk okamžite rozkrútil svoj útočný kolotoč.

56. min: Miklík a Vondrka vo veľkých šanciach, vzápätí individuálny prienik Bližňáka, ale tretí gól neprichádza.

55. min: Ďalšia šanca znížiť v hre 5 proti 4, keď nedovolene vyhodil puk za mantinel Stapleton.

54. min: Je po presilovke a Minsk stále vyhráva 4:2.

52. min: Slovan má šancu vrátiť sa čiastočne do stretnutia, Platt si odsedí dve minúty za hákovanie.

50. min: Dinamo zovieralo hostí a už pri hre 5 na 4 strieľa štvrtý gól tvrdou strelou Murphy.

48. min: Mihálik podrazil Pivka, Slovan čakajú ťažké dve minúty. Ubehlo pár sekúnd a rozhodca vylučuje za hákovanie aj Šatana. Dinamo bude hrať dlhú presilovku 5 na 3.

45. min: Na ľade teraz dominuje iba jeden tím a to domáce Dinamo. Fanúšikovia si užívajú vedenie.

43. min: Trest v podobe gólu prichádza na druhej strane, druhýkrát sa vďaka dôrazu presadil Fín Laine.

42. min: Na "vyžehlenom" ľade sa Slovanisti okamžite usadili pred Haugenom, ale výraznejšie ho nepreverili a početnú prevahu nevyužili.

40. min: Zverenci trénera Čadu určite privítajú prestávku, aby nabrali sily do poslednej dvadsaťminútovky a zabojovali o dobrý výsledok. Na jej začiatku budú mať výhodu 100-sekundovej presilovky, keďže Dinamo hralo až so šesticou korčuliarov.

38. min: Záver tretiny jasne patrí domácemu tímu, Slovan neviem kam skôr skočiť.

34. min: Šatan perfektne našiel Hudáčka, toho ale vychytal Haugen. Hneď z protiútoku prichádza tvrdý úder a vyrovnávajúci gól strieľa osamotený Laine.

31. min: Faul Denisova belasí nepotrestali, hrá sa v plnom počte na oboch stranách.

30. min: Stretnutie sleduje skvelá návšteva, hlásateľ oznámil 15 005 divákov.

29. min: Slovanu však prvá minúta presilovky veľmi nevyšla, zasahovať dokonca musel aj Janus. Následne sa už hostia usadili v útočnom pásme a po závare pred bránkou si nervy na uzde neudržal Denisov, ktorý inkasoval trest 2+10 za útok na hlavu a krk.

28. min: Už druhýkrát bol vylúčený skúsený Karalahti, podrazil Miklíka.

25. min: Janus predviedol v oslabení viacero dobrých zákrokov a drží tesný náskok.

23. min: Slovan opäť doplatil na nedisciplinovanosť, na trestnej lavici "oddychuje" Ölvecký za veľa hráčov na ľade.

21. min: Hneď po 15. sekundách druhého dejstva oslabil svoj tím faulom Tabaček. Minsk takmer okamžite prevahu využil, ale po preskúmaní videozáznamu rozhodca napokon gól neuznal pre hru vysokou hokejkou.

20. min: Slovan Bratislava udržal vedenie aj napriek záverečnému náporu a do kabín odchádza s jednogólovým náskokom. Strely 6:11

14. min: Minsk potrestal jeho faul, pár sekúnd pred jeho návratom na ľad znížil Krajíček.

13. min: Kytnár oslabuje tím za nedovolené bránenie.

12. min: Hostia presilovku využívajú a Hudáček po skvelej prihrávke Lipianskeho zvyšuje na 2:0!

11. min: Slovan dostal možnosť hrať v početnej výhode, Karalahti fauloval Kytnára

5. min: Na trestnú lavicu si sadol Mihálik za hákovanie, o 10 sekúnd ho za rovnaký priestupok nasledoval Pivko.

4. min: Skóre zápasu otvoril už v 4. minúte premiérovým gólom v KHL Michal Vondrka, ktorý využil nezištnú prihrávku Mária Bližňáka.

1. min: Slovan začal veľmi aktívne a súpera napáda už v jeho obrannom pásme.

• Zdroj: športky, ts, TASR, SITA, youtube