Chára si klub nehľadá: Nežiadame nič šialené, chceme hrať hokej

Zdeno Chára
Zdeno Chára

NEW YORK - Slovenský obranca Zdeno Chára je jedným z 283 hokejistov, ktorí sa zúčastňujú na dvojdňovom stretnutí hráčskej asociácie NHLPA v New Yorku. Ich cieľom je dohodnúť sa na podmienkach novej kolektívnej zmluvy, ktorá vyprší v sobotu 15. septembra o 23.59 h východoamerického času.

Vedenie zámorskej profiligy totiž žiada výrazné zníženie platového stropu a niektoré ďalšie obmedzenia, ktoré sa nepáčia hokejistom.

"Náš prioritný cieľ je dohodnúť sa a hrať hokej," cituje slová obrancu Boston Bruins www.bostonherald.com. "Myslím si, že ľudia, ktorých máme vo vyjednávacej komisii a tí, ktorí sa pravidelne zúčastňujú na rokovaniach, sú pre nás tí správni. My nežiadame nič šialené či totálne nepredstaviteľné. Chceme dosiahnuť spokojnosť oboch strán a to nielen pre budúci rok, ale do budúcnosti," doplnil Chára.

"Je skvelé, že sa zišlo toľko veľa hráčov. Aspoň vidieť, že všetkým na tom záleží, a že chcú byť informovaní. To je veľmi dobré znamenie. Všetci dúfame, že ešte dnes dosiahneme férovú dohodu," neskrýval optimizmus držiteľ dvoch strieborných medailí z majstrovstiev sveta.

Chára strávil vylúkovú sezónu 2004/2005 vo švédskom klube Färjestads BK. Nerozmýšľa však, že by si to zopakoval v prípade lockoutu aj v tomto ročníku.

"Zostanem v Bostone a budem sledovať ako sa vyvinie situácia. Možno zmením rozhodnutie, ak sa dlhšiu dobu nič ohľadom zmluvy nepohne," uzavrel trenčiansky rodák.

Hráči najprestížnejšej hokejovej súťaže z nedohody vinia najmä komisára Garyho Bettmana.

"Je to už tretia výluka za ani neviem koľko rokov," hnevala sa hviezda Detroitu Henrik Zetterberg. "Odkedy nastúpil Bettman ako hlavný muž ligy, spory sa riešia takýmto spôsobom. Nie je to vôbec zábava, takto však pristupuje k veciam. Sme pripravení. Stále sme boli. Budeme bojovať," dodal Švéd.

"Stále dúfame a zostáva nám štipka nádeje," pridal sa k svojmu spoluhráčovi Niklas Kronwall, ktorý dodal: "Zatiaľ to nevyzerá dobre. Keď sa však do soboty veci nepohnú, v nedeľu alebo pondelok začneme rokovať opäť. Túto situáciu napokon vyriešime."


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA