Tatran začal v SEHA League prehrou na palubovke Cetinje

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: seha-liga.com

CETINJE - Hádzanárom Tatrana Prešov sa nevydaril vstup do 2. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ League". Zverenci trénerskej dvojice Djordje Rašič – Ivan Pompoš prekvapujúco podľahli v sobotňajšom stretnutí 2. kola (duel 1. kola sa neuskutočnil, Metalurg Skopje nepricestoval do centra Šariša) na pôde čiernohorského tímu Lovčen Cetinje tesne 29:30 (13:14). Najlepším strelcom hostí bol s 8 gólmi kanonier Oliver Rábek.

„V prvom polčase to bol vyrovnaný duel, v ktorom sa obe družstvá ťahali o každý gól. Po zmene nám domáci hneď v úvode ušli, ich náskok narástol až na 6 gólov. Za stavu 22:28 to s nami nevyzeralo dobre, ale chalani zabojovali a agresívnou obranou 2 - 4 zatlačili súpera. Na konci sme mali šancu aspoň vyrovnať, ale posledný útok nám nevyšiel,“ priblížil dianie na palubovke manažér Prešova Miroslav Šosták.

Hráči Tatrana aj pred rokom začínali v SEHA League na palubovke Cetinje, vtedy však po vyrovnanom polčase 17:16 vyhrali napokon presvedčivo 37:25.

Prešovčania sa po stretnutí vydajú na cestu domov, kde ich po návrate v nedeľu 23. 9. o 18.00 h čaká stretnutie najvyššej domácej súťaže, v ktorom hostia ŠKP Bratislava. Šancu odčiniť zaváhanie v nadnárodnej súťaži bude mať úradujúci slovenský majster na budúcu sobotu 29. 9., keď o 18.00 h privíta v rámci 3. kola bieloruský Meškov Brest.

Lovčen Cetinje (Č. Hora) – Tatran Prešov 30:29 (14:13)
Najviac gólov za Lovčen: Markovič 11
Góly za Tatran: Rábek 8, Antl 6, Číp 4, Hrstka a Krištopans po 3, Tumidalský 2, Pejovič, Petro a Sobol po 1, 8000 divákov