4. kolo WHIL, víťazstvo Šale nad Slaviou, remíza Michaloviec

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 4. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL):

DHC Sokol Poruba - TJ Jindřichov Hradec 39:17 (23:9)
Najviac gólov: A. Tóthová 8, Adámková 7, Chrenková 6 - Eliášová 8, Krupicová 3
Pok. hody: 4/4 - 2/2, vylúčené: 1 - 2, ČK: Zbožínková (Jindřichov Hradec) za hrubý faul, rozhodovali: Pavlíček a Tokoš (obaja ČR), 220 divákov
Od začiatku do konca to bolo jednoznačné stretnutie. Domáce na palubovke jasne dominovali a neustále zvyšovali svoj náskok.

HK Danlog Partizánske - TJ Sokol Písek 31:25 (19:14)
Najviac gólov: Šáteková 8, Minarčíková 7 - Bubeníková 5, Kutlvašrová 4/4, Dvořáková 4
Pok. hody: 6/5 - 5/4, vylúčené: 3 - 5, ČK: Součková za hrubý faul, rozhodovali: Oťapka a Sivák (obaja SR), 200 divákov
Hráčky Partizánskeho urobili dôležitý krok k víťazstvu najmä medzi 7 až 10. min, keď po sérii presných zásahov získali 4-gólový náskok, ten postupne narástol v 25. min na rozdiel 8 gólov (18:10). V druhom polčase domáce svoje vedenie udržali.

Iuventa Michalovce - HK Britterm Veselí nad Moravou 25:25 (14:13)
Najviac gólov: Tregubovová 9/4, Tobiašová 6 - Salčáková 8/2, Chmelařová 5
Pok. hody: 5/4 - 2/2, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: Cipov a Pastierik (obaja SR), 800 divákov
Bol to vyrovnaný zápas, ani jedno družstvo si nevytvorilo viacgólový náskok. Aj preto sa súboj skončil zaslúženou remízou.

HK Slovan Duslo Šaľa - DHC Slavia Praha 28:23 (18:10)
Najviac gólov: Trochtová 8, Szarková 7/1, Súkenníková 4 - Knedlíková 6/1, Jačková 5, K. Černá 3
Pok. hody: 1/1 - 3/3, vylúčené: 1 - 2, rozhodovali: Mandák a Rudinský (obaja SR), 300 divákov
V dueli sa zrodilo zaslúžené víťazstvo domácich hráčok, keď jednoznačne dominovali v prvom polčase a do prestávky išli s náskokom ôsmich gólov. V druhom polčase domáce družstvo poľavilo a Slavii sa podarilo znížiť náskok. Družstvo zo Šale si však svoje víťazstvo ustrážilo.

ŠKP Piccard Senec - UDHK ŠG Nitra 27:23 (14:8)
Najviac gólov: Kodajová 6, Vasilenková 5/2, Palková 5 - J. Vargová 11/3, Šimáková 3, Bujnochová 2
Pok. hody: 4/2 - 3/3, vylúčené: 6 - 2, rozhodovali: Budzák a Varga (obaja SR), 130 divákov
Hráčky Senca hrali disciplinovane, dodržiavali pokyny trénera a aj napriek drobných chybičkám a zaváhaniam doviedli svoje družstvo do víťazného konca.

DHK Baník Most - HC Zlín 34:22 (18:9)
Najviac gólov: Martínková 8, Beňušková 6, Mrkvičková a Weisenbilderová po 4 - Nudni a Hradilová po 4
Pok. hody: 2/2 - 4/3, vylúčené: 5 - 3, rozhodovali: Brůna a Vostatek (obaja ČR), 620 divákov
Most išiel hneď v 1. minúte do vedenia a svoj náskok navyšoval až do konca zápasu.