Na úvod Spenglerovho pohára víťazstvá Fribourgu a Mannheimu

Igor Musatov a Cedric BotterIgor Musatov a Cedric Botter Zdroj: SITA

DAVOS - Hokejisti švajčiarskeho klubu HC Fribourg-Gottéron zvíťazili v otváracom zápase 86. ročníka Spenglerovho pohára vo švajčiarskom Davose v Torrianiho základnej skupine nad ruským účastníkom KHL Salavatom Julajev Ufa 5:1, hoci po úvodnej tretine prehrávali.

V druhom zápase najstaršieho hokejového podujatia v Európe zdolal v Cattiniho skupine nemecký Adler Mannheim reprezentačný tím Kanady 2:1 po predĺžení. O výhre účastníka DEL rozhodol v nadstavenom čase Jason Pominville.

Tretím účastníkom Cattiniho skupiny je aj hostiteľský HC Davos. V Torrianiho skupine bude hrať český klub HC Vítkovice.

Torrianiho skupina:
HC Fribourg-Gottéron (Švaj.) - Salavat Julajev Ufa (Rus.) 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)
Góly: 26. Plüss (Sprunger, A. Bykov), 27. Mauldin, 50. A. Bykov (Talbot), 54. Sprunger (Gervais), 57. Knoepfli (Talbot) - 16. Mirnov (Koľcov)

Tabuľka Torrianiho skupiny:
1. Fribourg-Gottéron 1 1 0 0 0 5:1 3
2. Salavat Julajev Ufa 1 0 0 0 1 1:5 0
Pozn.: HC Vítkovice ešte nehral.

Cattiniho skupina:
výber Kanady - Adler Mannheim (Nem.) 1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 51. Seguin (P. Bergeron, Ritchie) - 16. A. Mitchell (Wagner, C. MacDonald), 63. Pominville (Wagner)