VIDEO West Ham proti Arsenalu premárnil trojgólový náskok, Tottenham uspel proti Aston Ville

Harry Kane a Lucas Moura oslavujú gól Harry Kane a Lucas Moura oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Tim Keeton

LONDÝN - V 29. kole anglickej Premier League remizovali futbalisti West Hamu United s Arsenalom Londýn 3:3. Domáci viedli už trojgólovým rozdielom, Arsenal napokon vybojoval aspoň bod aj vďaka dvom vlastným gólom "kladivárov".

Hráči Tottenhamu zvíťazili v dohrávke 18. kola na ihrisku Aston Villy 2:0. V prvom polčase ich poslal do vedenia Carlos Vinicius, v 68. minúte pridal z penalty poistku Harry Kane, pre ktorého to bol 17. gól v sezóne a na čele tabuľky kanonierov sa vyrovnal Mohamedovi Salahovi. Spurs vďaka triumfu preskočili Liverpool a posunuli sa na 6. miesto, Aston Villa figuruje na 10. priečke.

Premier League - 29. kolo:
West Ham United - Arsenal Londýn 3:3 (3:1)
Góly: 15. Lingard, 17. Bowen, 32. Souček - 38. Souček (vl.), 61. Dawson (vl.), 82. Lacazette