VIDEO Chelsea po strašnom výkone neberie ani bod, Fulhamu pomohol k víťazstvu vlastný gól

Enock Mwepu sa snaží prejsť cez Kennyho Teteho a Bobbyho Decordovu-ReidaEnock Mwepu sa snaží prejsť cez Kennyho Teteho a Bobbyho Decordovu-Reida Zdroj: SITA/AP/John Walton

SOUTHAMPTON - Futbalisti FC Chelsea utrpeli druhú prehru v prebiehajúcej sezóne anglickej Premier League. V utorkovom zápase 5. kola prekvapujúco nestačili na domáci Southampton, ktorému podľahli 1:2. Londýnčania viedli od 23. minúty po góle Raheema Sterlinga, no domáci ešte do polčasu otočili skóre zásluhou Romea Laviu a Adama Armstronga.

Chelsea sa v úvode sezóny trápi, v 3. kole prehrala aj na pôde Leedsu United (0:3). V piatich zápasoch nazbierala iba sedem bodov a v tabuľke klesla na ôsme miesto, keď ju o skóre preskočil práve jej utorkový súper.

Hráči Fulhamu si pripísali druhé víťazstvo, keď zdolali Brighton 2:1. Hostia utrpeli prvú prehru v tomto ligovom ročníku. Slovenský brankár Marek Rodák sedel na lavičke náhradníkov, za domácich odchytal celý zápas Nemec Bernd Leno.